Haberlerİstanbul HaberleriAvukat Kudbettin Kaya son yolcuğuna uğurlandı

Avukat Kudbettin Kaya son yolcuğuna uğurlandı - İstanbul Haberleri

Bakırköy'deki bir restoranda arkadaşlarıyla birlikte yemek yediği esnada silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden avukat Kudbettin Kaya son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede Kaya'nın ailesi ve yakınlarının gözyaşları sel oldu.

Avukat Kudbettin Kaya son yolcuğuna uğurlandı

Bakırköy'de önceki gün bir balık restoranında arkadaşlarıyla birlikte yemek yediği esnada silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden 2010 yılındaki Ergenekon davası tutuklusu avukat Kudbettin Kaya için cenaze töreni düzenlendi. Zincirlikuyu Camii'nde düzenlenen törene, Kaya'nın eşi Hülya, oğlu Nevdar, kızı, yakınları ve akrabaları katıldı. Cenazede ailenin ve yakınların gözyaşları sel oldu. Kaya'nın öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Namaz sonrası helallik alınarak dua edildi.

'Özgüvenli bir katil tarafından kentin ortasında öldürüldü'
Kaya hakkında açıklamalarda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 'Lise döneminden arkadaşımdı, üniversite döneminde de aynı yurtta kalmıştım. O yüzden 3-4 sene beraber vakit geçirdik. Talihsiz bir şekilde yaşamını yitirdi. Özgüveni olan bir katil tarafından İstanbul'un orta yerinde onlarca insanın arasında elini ve kolunu sallayarak vuruldu. Umarım arkasındaki güçler ortaya çıkartılır ve fail-i meçhul kalmaz. Herkesin yardımına koşan bir adamdı. Hiç kimseyle bir kavgası olmayan, mesleğini yapmaya çalışan, ailesiyle ilişkileri düzgün olan bir arkadaşımızdı. Bütün dostları da şimdi burada' dedi.
Kaya'nın tabutu omuzlara alınarak cenaze aracına koyulduktan sonra Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Avukat Kudbettin Kaya son yolcuğuna uğurlandı

SIRADAKİ HABER
}