HaberlerTokat Haberleri30 yıllık köprünün yenisi yapılıyor

30 yıllık köprünün yenisi yapılıyor - Tokat Haberleri

Tokat'ın Turhal ilçesinde yaklaşık 30 yıldır hizmet veren köprünün artık ihtiyaca cevap veremez hale gelmesi nedeni ile yeni köprü inşaat çalışmaları başlatıldı.

30 yıllık köprünün yenisi yapılıyor

Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Çamlıca-Üçyol-Yazıtepe-Yenisu Grup yolu üzerinde yapımı devam eden köprü inşaatında incelemelerde bulundu. Kaymakam Üçer, yaklaşık 30 yıldır hizmet veren ve bugün artık ihtiyaca cevap veremez hale gelen Gülüt Çayı üzerinde bulunan köprünün yerine yapılan ve inşaatı devam eden köprü inşaat çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kaymakam Üçer, Gülüt Çayı üzerinde uzun yıllardır yapılması için adım atılmayan ve darlığı nedeniyle birçok trafik kazasına sebebiyet veren köprünün yanına yeni bir köprü yapıldığını ifade ederek,'KÖYDES 2017 programına alarak yapımına başladığımız yeni köprü yükselmeye devam ediyor. Prefabrik kirişlerle yaklaşık 28 metre açıklığında 18 metre yüksekliğinde olacak olan ve 3 binden fazla nüfusa hizmet verecek olan yeni köprümüz inşallah kısa sürede tamamlanacak' dedi.
Kaymakam Üçer'in, incelemeleri esnasında Özel İdare Müdürü Erkan Şahin ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Tuncay Arpacıoğlu da hazır bulundu.

30 yıllık köprünün yenisi yapılıyor

SIRADAKİ HABER
}