HaberlerBingöl haberMuay thai ile uyuşturucuyla mücadele

Muay thai ile uyuşturucuyla mücadele - Bingöl haber

Bingöl Belediyesi tarafından 'Açılan her spor salonu, uyuşturucuya vurulmuş bir darbedir' sloganıyla hizmete giren muay thai kursuna katılan gençler, hem enerjilerini boşaltıyor hem de şampiyonluğa hazırlanıyor.

Muay thai ile uyuşturucuyla mücadele

Bingöl Belediyesi tarafından gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması ve spora olan ilginin arttırılması amacıyla açılan muay thai kursu ilgi görüyor. Kursu ziyaret eden Belediye Başkanı Yücel Barakazi, sporcularla sohbet ederek, antrenör Mehmet Ali Kılıç'tan bilgi aldı.
Kursa kayıt yaptıran 60 sporcunun haftada 3 gün düzenli bir şekilde eğitim aldığını belirten Başkan Yücel Barakazi, 'Bugün burada çok zinde vücutlar gördüm ve bu beni çok mutlu etti. Gençlerimiz bu tür sporlarla meşgul olurlarken hem vücut olarak hem de zinde bir beyinle yaşama daha aktif bir katılım sağlayacaklar. Bu tür sporların en önemli özelliği insan hayatının yaşamını disipline etmektir. Bunu da başarmak gençliğe el uzatmakla başlar. Gençliğimize bu kursa göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Hepsine başarılar diliyorum. Özellikle hocamızın katkılarıyla gelecekte Bingöl'ümüze şampiyonluklar ve daha ahenkli bir yaşam getirmesini temenni ediyorum' dedi.

'Amacımız ahlaklı bir nesil yetiştirmek'
Amaçlarının ahlaklı bir nesil yetiştirmek olduğunu belirten antrenör Mehmet Ali Kılıç ise, 'Kursumuzdaki en öncelikli amacımız, ahlaklı bir nesil yetiştirmektir. Çalışmalarımızın son deminde de çıkarabilirsek buradan şampiyon sporcular çıkarmaktır. Dediğim gibi amacımız sağlıklı ve ahlaklı sporcular yetiştirerek milletimize faydalı gençlik yetiştirmektir. Gençliğimizin başına bela olan uyuşturucu madde kullanımını da bu sporla yeneceğimize inancımız tamdır. Bu sporla gençlere hem saygı ve sevgiyi hem de uyuşturucudan uzak durmanın faydalarını aşılıyoruz' ifadelerini kullandı.
Sporculardan Tarık Çimen de, 'Ailelere tavsiyem çocuklarını buraya göndersinler. Belediye sosyal anlamda ücretsiz olarak en iyi şartlarda eğitim veriyor. Dünyada ve ülkemizde olduğu gibi maalesef gençlerimizin çoğu uyuşturucu batağına doğru sürüklenmekte. Bu uyuşturucu illetinden de sporla kurtulmak en doğru yoldur diye düşünüyorum' diye konuştu.

Muay thai ile uyuşturucuyla mücadeleSIRADAKİ HABER
}