Samsun Haber: Yazıcıoğlu'nun adı Atakum'da yaşayacak

Samsun Haber: Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın, 'Muhsin Yazıcıoğlu adının ilçedeki bir tesise verilmesi' konusunda meclise sunduğu teklif, AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin tam desteğiyle, oy çokluğuyla kabul edildi.

Yazıcıoğlu'nun adı Atakum'da yaşayacak

Atakum Belediyesi, 2009 yılında yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını ilçede yaşatmak için harekete geçti. Atakum Belediyesi Meclisinde gündeme alınan konu, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin ‘evet’ oyu ile geçti. Merhum Yazıcıoğlu’nun adı, Mimar Sinan Mahallesindeki bir parkta yaşayacak.

Oy çokluğuyla kabul edildi

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum ilçesinde yapımı devam eden park ve spor tesis alanına, merhum Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun adının verilmesi teklifini, belediye meclisine sundu. 2009 yılında yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybeden Yazıcıoğlu’nun, Türk siyasetinde önemli bir isim olduğunu kaydeden ve Atakum ilçesinde adının yaşatılmasını istediklerini ifade eden Başkan Taşçı’nın bu teklifi, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi. Bu teklife olumsuz baktıkları düşünülen CHP’liler, oy kullanmayarak çekimser kaldı. Teklif, oy çokluğuyla kabul edildi.

"Örnek siyasetçi, Muhsin Yazıcıoğlu"

Muhsin Yazıcıoğlu’nun, Türk siyasetinin önemli ve değerli isimlerinden birisi olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Vatansever kişiliği ile her zaman örnek olmuş, efendiliğiyle milyonların gönlüne taht kurmuş bir siyasetçi olan Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyoruz. İlçemizde yapımını tamamladığımız park alanı ve hemen yanında bulunan spor tesisine adını vermek istiyoruz. Bu anlamda konuyu meclisimize taşıdık. AK Parti ve MHP’li meclis üyelerimizin tamamının desteği ile de kabul edildi. Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ve Spor Tesisleri ilçemize hayırlı olsun. Böylesine önemli bir siyasetçinin adını ilçemizde yaşatacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Destek veren meclis üyelerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

3 Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

4 Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

5 Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

6 Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

7 Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

8 Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

Üzerine baza düşen çocuk öldü

9 Üzerine baza düşen çocuk öldü

Didim'deki yangın korkuttu

10 Didim'deki yangın korkuttu


SIRADAKİ HABER