HaberlerOrdu HaberleriFatsa'da öğrenci meclisi başkanlığı seçimi

Fatsa'da öğrenci meclisi başkanlığı seçimi - Ordu Haberleri

Ordu'nun Fatsa ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) 'Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri Seçimi' uygulaması gereğince 2017-2018 eğitim-öğretim yılı öğrenci meclisi seçimi, Fatsa Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşti.

Fatsa'da öğrenci meclisi başkanlığı seçimi

Meclis başkanlığına seçimine Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya başta olmak üzere, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 5 adayın yarıştığı kıyasıya seçimlerde öğrenciler vaatlerini açıklayarak diğer okul temsilcilerinden oy istediler. Gerçekleşen seçimde 27 oy alan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Emirhan Sarı başkan oldu.
Seçimler öncesi bir konuşma yapan Fatsa İlçe Milli Eğitim müdürü Saygın Atinkaya, 'Öğrencilerde demokrasi kültürünün oluşturulması, millet olarak en büyük özelliğimiz olan hoşgörü bilincinin geliştirilmesi, kültürünü özümsemiş, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi, öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla öğrenci temsilcisi seçimleri yapılıyor. Bu anlamda kazanan öğrencimizi tebrik ediyor il temsilciliği seçiminde başarılar diliyorum' diye konuştu.
Okul Fatsa Meclis Başkanlığına seçilen Emirhan Sarı ise tebrikleri kabul etti.

Fatsa’da öğrenci meclisi başkanlığı seçimi

SIRADAKİ HABER
}