Tokat haber: 74 ülkeden 230 bilim adamı Tokat'ta bir araya geldi

Tokat haber: Tokat Gaziosmanpaşa (GOÜ) Üniversitesinde bu yıl ilk kez düzenlenen ve 3 gün sürecek olan 1.Uluslararası Multidisipliner Çalışmalar ve Yenilikçi Teknolojiler Sempozyumunu, 74 ülkeden 230 bilim adamının katılımıyla başladı.

74 ülkeden 230 bilim adamı Tokat'ta bir araya geldi

GOÜ 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu'nda yapılan açılış törenine GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sefa Tarhan, daire müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. GOÜ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve Tokat Teknopark ortaklığıyla düzenlenen ve 3 gün sürecek olan sempozyuma 74 farlı ülkeden 230 bilim adamının katkı sağlayacağını söyleyen Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. Ahmet Fenercioğlu, düzenlenen etkinlikte 24'ü poster olmak üzere toplamda 359 bildirinin sunulacağını kaydetti.
Bilimsel etkinliklerinin öneminin büyük olduğuna vurgu yapan ve 25'inci yılında olan Gaziosmanpaşa Üniversitesinin benzer bilimsel etkinliklere organizasyon desteği veriyor olduğunu hatırlatan Rektör Mustafa Şahin, hızlı bir şekilde gelişmeye devam eden üniversiteye, hükümet tarafından büyük imkan desteği verildiğine dikkat çekti. Rektör Şahin,'Biz niteliği artırmak için neler yapıyoruz, neler yapmalıyız, hep birlikte nasıl katkı sağlayabilirizin gayreti içerisinde bugünkü gibi sempozyum, kongre ve toplantılarla niteliğimizi artırmak için çalışıyoruz. Ülkemizde ve kurumlarımızda multidisipliner çalışmalar çok yaygın değil. Bir tıp doktoru olarak tıp ile mühendisliğin birbiriyle oldukça ilişkili olduğunu kullanılan cihazların teknoloji ile iç içe olduğunu ifade edebilirim. Üniversitemizde çok disiplinli çalışma grubumuzu oluşturarak, bu çalışma grubundan 30'un zerinde fikir, 5 proje ve birkaç sonucun çıkarmış bulunmaktayız. Bu çalışmaların bugün olmasa da yarın için oldukça katkı sağlayacağına inanıyorum' dedi.
Açılış sonrasında 'Akıllı Uzmanlaşmada Bilim Teknoloji Parklarını Rolü' konulu sempozyumun ilk sunumu, Prof. Dr. Erhan Akın tarafından gerçekleştirildi.

74 ülkeden 230 bilim adamı Tokat’ta bir araya geldiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

1 Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

Samsun Cumhuriyet Savcılığından 'emzirmeye müsaade edilmedi' açıklaması

2 Samsun Cumhuriyet Savcılığından 'emzirmeye müsaade edilmedi' açıklaması

İkisi de oynuyor

3 İkisi de oynuyor

Gümüşçüyü soyup eğlenmek için gittikleri pavyonda yakalandılar

4 Gümüşçüyü soyup eğlenmek için gittikleri pavyonda yakalandılar

Öztürk'ten prim hamlesi

5 Öztürk'ten prim hamlesi

İpekoğlu ilk peşinde

6 İpekoğlu ilk peşinde

Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

7 Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

Dağda mahsur kalan yaşlı adam kurtarıldı

8 Dağda mahsur kalan yaşlı adam kurtarıldı

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Güzel sonuçla döneriz'

9 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Güzel sonuçla döneriz'

Yolun karşısına geçerken canından oldu

10 Yolun karşısına geçerken canından oldu


SIRADAKİ HABER