Tokat haber: 74 ülkeden 230 bilim adamı Tokat'ta bir araya geldi

Tokat haber: Tokat Gaziosmanpaşa (GOÜ) Üniversitesinde bu yıl ilk kez düzenlenen ve 3 gün sürecek olan 1.Uluslararası Multidisipliner Çalışmalar ve Yenilikçi Teknolojiler Sempozyumunu, 74 ülkeden 230 bilim adamının katılımıyla başladı.

74 ülkeden 230 bilim adamı Tokat'ta bir araya geldi

GOÜ 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu'nda yapılan açılış törenine GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sefa Tarhan, daire müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. GOÜ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve Tokat Teknopark ortaklığıyla düzenlenen ve 3 gün sürecek olan sempozyuma 74 farlı ülkeden 230 bilim adamının katkı sağlayacağını söyleyen Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. Ahmet Fenercioğlu, düzenlenen etkinlikte 24'ü poster olmak üzere toplamda 359 bildirinin sunulacağını kaydetti.
Bilimsel etkinliklerinin öneminin büyük olduğuna vurgu yapan ve 25'inci yılında olan Gaziosmanpaşa Üniversitesinin benzer bilimsel etkinliklere organizasyon desteği veriyor olduğunu hatırlatan Rektör Mustafa Şahin, hızlı bir şekilde gelişmeye devam eden üniversiteye, hükümet tarafından büyük imkan desteği verildiğine dikkat çekti. Rektör Şahin,'Biz niteliği artırmak için neler yapıyoruz, neler yapmalıyız, hep birlikte nasıl katkı sağlayabilirizin gayreti içerisinde bugünkü gibi sempozyum, kongre ve toplantılarla niteliğimizi artırmak için çalışıyoruz. Ülkemizde ve kurumlarımızda multidisipliner çalışmalar çok yaygın değil. Bir tıp doktoru olarak tıp ile mühendisliğin birbiriyle oldukça ilişkili olduğunu kullanılan cihazların teknoloji ile iç içe olduğunu ifade edebilirim. Üniversitemizde çok disiplinli çalışma grubumuzu oluşturarak, bu çalışma grubundan 30'un zerinde fikir, 5 proje ve birkaç sonucun çıkarmış bulunmaktayız. Bu çalışmaların bugün olmasa da yarın için oldukça katkı sağlayacağına inanıyorum' dedi.
Açılış sonrasında 'Akıllı Uzmanlaşmada Bilim Teknoloji Parklarını Rolü' konulu sempozyumun ilk sunumu, Prof. Dr. Erhan Akın tarafından gerçekleştirildi.

74 ülkeden 230 bilim adamı Tokat’ta bir araya geldiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu Samaras'tan yakındı

1 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu Samaras'tan yakındı

Aldığı mutlu haber ölümüne sebep oldu

2 Aldığı mutlu haber ölümüne sebep oldu

Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı

3 Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı

Traktörün altında can verdi

4 Traktörün altında can verdi

Samsun'da tarım aracına otomobil çarptı: 1 ölü

5 Samsun'da tarım aracına otomobil çarptı: 1 ölü

Samsunspor fırsat tepti

6 Samsunspor fırsat tepti

YEDAŞ'a ateş püskürdü! Bu ihmalin telafisi olmaz

7 YEDAŞ'a ateş püskürdü! Bu ihmalin telafisi olmaz

'Çaycı Hüseyin' tribünleri coşturdu

8 'Çaycı Hüseyin' tribünleri coşturdu

Karadeniz'de yeni bir rekor

9 Karadeniz'de yeni bir rekor

Karaaslan'dan Erdoğan'a yatırım brifingi

10 Karaaslan'dan Erdoğan'a yatırım brifingi


SIRADAKİ HABER