Samsun Haber: Karikatürist Demirhindi'yi Samsunlularla buluşturacaklar

Samsun Haber: Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 4-5 Kasım tarihleri arasında Türkiye'nin en iyi 10 karikatüristleri arasında yer alan Abdülkadir Demirhindi'nin karikatür sergisi ve atölyesine ev sahipliği yapacak.

Karikatürist Demirhindi'yi Samsunlularla buluşturacaklar

Öğrencilik yıllarından itibaren sanata büyük ilgi duyan Abdülkadir Demirhindi, özellikle sinema ve karikatüre bağlandı. İlk çizimlerine de bu yıllarda başlayan sanatçı, karikatürün duayeni sayılan Oğuz Aral’ın kurduğu ve dönemin yüksek tirajlı mizah dergisi olan Gırgır’ın, “Çiçeği Burnunda” sayfalarında kendine yer buldu. Daha sonra Semih Balcıoğlu ve Raşit Yakalı’nın yönetimindeki “Çarşaf” dergisinin, bugünün usta çizerlerini yetiştiren “Karikatür Okulu”na giderek, sanatını bir meslek haline getirdi. 


Demirhindi’nin bu güne kadar çizmiş olduğu en özel karikatürlerin yer alacağı sergi 4-5 Kasım tarihleri arasında 2. Kat fuaye alanında gezilebilecek. Etkinlik çerçevesinde ayrıca, Demirhindi canlı çizim çalışması gerçekleştirip, misafirlerin ücretsiz portre karikatürlerini çizecek. Alışveriş yapmanın keyifli ve sıcak ortamında Aldülkadir Demirhindi’nin karikatür atölyesi ve birbirinden özel çizimlerinin yer aldığı sergi 4-5 Kasım tarihleri arasında Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi ziyaretçileri tarafından gezilebilecek.EN ÇOK OKUNANLAR

Uşak'ta trafik kazası; 1 ölü, 4 yaralı

1 Uşak'ta trafik kazası; 1 ölü, 4 yaralı

Hafif ticari araç alev aldı

2 Hafif ticari araç alev aldı

Batman'da göçük: 1 ölü, 6 yaralı

3 Batman'da göçük: 1 ölü, 6 yaralı

İsveç'te Flen Camisi'ne ırkçı saldırı

4 İsveç'te Flen Camisi'ne ırkçı saldırı

Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ taburcu oldu.

5 Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ taburcu oldu.

2 katlı ahşap bina alevlere teslim oldu

6 2 katlı ahşap bina alevlere teslim oldu


SIRADAKİ HABER