Karaman haber: Karaman'daki fabrika yangını kontrol altına alındı

Karaman haber: Karaman'da plastik fabrikasında çıkan yangın 6 saatlik çalışmanın ardından söndürülerek kontrol altına alındı.

Karaman'daki fabrika yangını kontrol altına alındı

Edinilen bilgiye göre, saat 21.30 sıralarında Karaman Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve plastik malzeme üretimi yapan fabrikada henüz belirlenemeyen bir sebeple alevler yükseldi.
Yangın ihbarı üzeri fabrikaya çok sayıda itfaiye, 112 Acil Yardım ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangını söndürebilmek için müdahaleye başlarken, Konya başta olmak üzeri çevre ilçelerden de takviye itfaiye ekipleri istendi. 30'a yakın itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangın 6 saatlik çalışmanın ardından söndürülerek kontrol altına alındı. Yangınla ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan Karaman İtfaiye Müdürü İsa Kayhan, 'Şuanda tehlike arz edecek bir durum kalmadı. Yangında ilk hedefimiz fabrikanın LPG tankını korumak oldu. Şuanda yangına 30'a yakın itfaiye aracıyla müdahale yapıldı. Bunlardan 14 tanesi Karaman'ın geri kalanı ise Konya ve çevre ilçelerden gelen ekipler' dedi.
Yangın söndürme çalışmalarını yakından takip eden Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan'da, 'Burası petrol ürünü olan plastik tabak ve kaçık gibi malzemelerin yapıldığı bir fabrikadır. Böyle olunca yangına müdahale etmek ve söndürmek zordur. Su ve köpük çoğu zaman fayda etmiyor. Ama Allah'a şükürler olsun ne bir can kaybı var, ne de bir yaralı var. Bu sevindirici bir durumdur. Yangının sebebi ise itfaiye ve uzman arkadaşların incelemesi soğutma çalışmalarından sonra belli olacak. Şuanda çıkışıyla ilgili bir bilgimiz yoktur' diye konuştu.

Karaman’daki fabrika yangını kontrol altına alındıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

1 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

2 Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

Erdoğan'dan Ilıcalı'yı destekleyen açıklamalar

3 Erdoğan'dan Ilıcalı'yı destekleyen açıklamalar

Otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

4 Otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

Bitigen'i bitirdiler

5 Bitigen'i bitirdiler

Akıl vermek...

6 Akıl vermek...

Samsunspor revire döndü

7 Samsunspor revire döndü

BAL'da yarış kızıştı

8 BAL'da yarış kızıştı

Samsunspor rakiplerle sevindi

9 Samsunspor rakiplerle sevindi

Tesislerde zirve

10 Tesislerde zirve


SIRADAKİ HABER