Haberlerİlkadım Belediye Başkanı Tok: 'Onlar toplumun hafızası'

İlkadım Belediye Başkanı Tok: 'Onlar toplumun hafızası'

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, yaşlıların, toplumunun hafızası olduğunu belirterek, 'Büyüklerimiz deneyimlerini, örflerini, adetlerini, geleneklerini gelecek nesillere aktarma noktasında önemli bir görev üstleniyor' dedi

İlkadım Belediye Başkanı Tok: 'Onlar toplumun hafızası'

Samsun Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma, Yaşlıları Koruma Derneği organizasyonu ile gerçekleştirilen buluşmaya ev sahipliği yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, yaşlıların toplumunun hafızası olduğunu belirtti.

DUALARINI ALDI

Ihlamur Cafe ve Restaurant'ta gerçekleştirilen buluşmaya ev sahipliği yapan Başkan Tok, Büyükşehir Belediyesi Huzurevi ile Hasköy Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlılarla kucaklaştı ve hayır dualarını aldı. Türk sinemasının tanınmış simalarından Şişko Nuri lakaplı Sıtkı Sezgin’in de aralarında bulunduğu buluşmada, Başkan Tok, Türk sinemasının emektar, sempatik sanatçısı Sıtkı Sezgin ile bir süre sohbet etti.

YAŞLILARA SAHİP ÇIKALIM

Yaşlısına sahip çıkmayan toplumların geleceğinin olamayacağını vurgulayan Başkan Tok, "Türk milleti olarak örf, adet ve göreneklerimiz gereği yaşlılarımıza ve büyüklerimize sevgi ve saygıyı önemseyen bir toplumuz. Yaşlılarımıza sahip çıkmak, onların geçmişine yakışır şekilde hayatlarını sürdürmelerini sağlamak asli görevlerimizden olmalı" dedi.

TOK'A TEŞEKKÜR

Ev sahipliğinden dolayı Başkan Tok’a teşekkür eden dernek yetkilileri, "Yaşlıları her zaman hatırlayan, onlarla her zaman yan yana olan Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’a böylesi güzel bir mekanda bizleri ağırladığı için çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}