HaberlerErzincan HaberleriTuygun'dan Başbakan Yıldırım'a Teşekkür

Tuygun'dan Başbakan Yıldırım'a Teşekkür - Erzincan Haberleri

Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, 2017 yılı yatırım bütçesinin hedeflenin üzerinde olduğunu ifade ederek; 'Başbakanımız Binali Yıldırım'a verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz' diye konuştu.

Tuygun'dan Başbakan Yıldırım'a Teşekkür

Erzincan İl Genel Meclisi 2018 Mali Yılı Yatırım Bütçesi hazırlık toplantıları başladı. 20 Gün sürece toplantılarda önümüzdeki yıl ilçe ve köylerde yapılması planlanan altyapı, üstyapı, içme suyu ve sosyal tesisler görüşülecek. Toplantı önceki konuşan Meclis Başkanı Ünal Tuygun, 2017 yılı çalışmaları değerlendirdi. Bu yıl köylerde 200 kilometre sıcak asfalt çalışması yaptıklarının altını çizen Tuygun; 'Geçtiğimiz sene hedeflediğimiz bütçenin sayın başbakanımızsın sağlamış olduğu katkılarla yüzde yüz elli arttı kendisine teşekkür ediyoruz. Bu sene planladığımız bütçenin beklentilerin üzerinde olacağın düşünüyoruz' diye konuştu.
Tuygun; 'Büyük köylerimizin altyapılarını bitirdik Başta Erzincan merkez olmak üzere toplam 63 köyde altyapı çalışması vardı. Geçtiğimiz yıllarda altyapısı biten köylerde meydan düzenlemesi ve kilit parke taşı çevre düzenlemesi devam ediyor. 2 Yıl önce sıcak asfalta Türkiye 'den özel idare olarak iki ilden biriydik. Ana sıcak asfalt tesisimizin dışında birde seyyar asfalt plenti almıştık. Araç ve ekipmanı ile birlikte Tercan bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Erzincan merkez de ve ilçelerde sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyoruz. Bu yıl 200 kilometre sıcak asfalt çalışması yaptık. Köylerimiz için, vatandaşlarımızın ulaşımı için güzel bir çalışma oluyor. Özel idare çalışanlarımıza, kısa sürede bu işi kavradıkları ve başarılı bir şekilde yürüttükleri için teşekkür ediyoruz. Proje başından bu yana tüm ilçelerde asfalt ve diğer çalışmaları yakından takip eden, dikkatle izleyen ve anında müdahale eden Valimiz Ali Arslantaş'a da huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 532 Köy 200 mezra ile 3 bin kilometrelik yol ağında, nüfusa göre köy sayımız çok, hizmet alanımız geniş. Buna rağmen meclis üyelerimizin aldığı kararla 30 yıllık ömrünü tamamlamış araç parkını yeniledik ve Türkiye genelindeki 52 özel idare içerisinde ilk sıralarda yer aldık. Son iki, üç yılda ciddi bir araç alımı gerçekleşti ve bu gün araç ve iş makinesi ile bugün Türkiye'nin en modern bir araç parkına sahibiz' dedi.
EĞİTİME 5 MİLYON TL YATIRIM YAPILDI
Meclis Başkanı Tuygun konuşmasında milli eğitim ve tarım yatırımlarına da değinerek; 'Bütçemiz sadece köy bazlı değil, milli eğitimde de okulların tamiri bakımı ve yeni okul yapımı özel idare tarafından gerçekleştirildi. Burada 5 milyon TL'lik bir yatırım yapıldı. Tarım ve hayvancılığa verdiğimiz desteklerde istediğimiz kadar başarılı olamadık, imkanlarımız yetmedi. Tarımsal sulamada damlama sulama ve eski usul kanallar olmak üzere oldukça büyük işler yaptık.
2018'in hedefleri belli, bu bütçenin dışında meclis üyelerimizin katkıları ve isteği ile kredi başvurumuz vardı, altyapısı yapılan köylerin üstyapısı ciddi bir maliyet tutacaktı. Kredi talebimiz olumlu karşılandı, bu yatırım içerisinde ilçe bazında ve büyük köylerde kullanacağız. Kültürel amaçlı bazı ilçelerimizde gençlere, engellilere, yaşlılara yönelik sosyal tesislerimiz vardı. Otlukbeli, Kemah'ta ve Üzümlü'de devam eden inşaatların yüzde 90'ı tamamlandı. İlçelerimizin ihtiyaçlarına ve isteklerine göre yatırım bütçesini 20 gün süreyle görüşeceğiz. Meclis üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde alacağımız kararlarla 2018 yılı yatırım bütçesini onaylayacağız. Hayırlı uğurlu olsun' diye konuştu.

Tuygun’dan Başbakan Yıldırım’a Teşekkür

SIRADAKİ HABER
}