HaberlerSamsun HaberleriTürk Ulaşım Sen Samsun Şube Başkanı İhtiyar: 'Sözün tutulması memnun etti'

Türk Ulaşım Sen Samsun Şube Başkanı İhtiyar: 'Sözün tutulması memnun etti' - Samsun Haberleri

Türk Ulaşım Sen Samsun Şube Başkanı Aslıhan İhtiyar, 7 Kasım'da açılacağı açıklanan Samsun Çarşamba Havalimanı için, 'Verilen 3 aylık bir söz vardı. Bu söz tutuldu, sözün tutulması memnuniyet verici' dedi

Türk Ulaşım Sen Samsun Şube Başkanı İhtiyar: 'Sözün tutulması memnun etti'

Pistinde yapılacak bakım çalışması nedeniyle 7 Ağustos'ta kapatılanSamsun Çarşamba Havalimanı'nın 7 Kasım'da uçuşlara tekrar açılacağı Vali Osman Kaymak tarafından resmen açıklandı.Türk Ulaşım Sen Samsun Şube BaşkanıAslıhan İhtiyar, konuyla ilgili görüşlerini paylaştı.

MAĞDURİYET OLUŞTURDU

Samsun Çarşamba Havalimanı'nın planlandığı şekilde açılmasından duydukları memnuniyeti dile getiren İhtiyar, "Havalimanı için verilen 3 aylık bir söz vardı. Bu söz tutuldu, insanların çevre illerdeki havalimanlarını kullanmaktan dolayı ortaya çıkan sıkıntıları da giderilmiş oldu. Ordu, Sinop ve Merzifon'daki havalimanın kullanımı sırasında sürenin uzaması, aktarma gibi durumların fazla olması ve buraların Samsun Çarşamba Havalimanı gibi işlek olmaması mağduriyet yaratmıştı. Sözün tutulması memnuniyet verici. Pistin kısa sürede yapılmasını da herhangi bir olumsuz durum oluşturmaz. Bu konuda da kimse endişeye kapılmasın. Böyle bir şey olsa kesinlikle bu belirtilir ve zamanın uzaması istenirdi. Tadilat gayet iyi bir şekilde yapıldı ve havalimanı Samsunlulara daha iyi bir şekilde hizmet verecek" diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}