Emekli Maaşları: Emeklinin beli yine büküldü

Emekli Maaşları: Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Abdullah Eren, emekli maaşlarına yapılan zammın bir kez daha hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

Emeklinin beli yine büküldü

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş artışı geçmiş 6 aylık enflasyona göre belirlendiğinden SSK ve Bağ-Kur emeklisi, ocak ayında yüzde 3,36 ve temmuzda da yüzde 4,02 zam alacak. Böylece bir SSK emeklisinin bin 500 lira olan aylığı ocak 2018’de 50 lira 40 kuruş artacak. Temmuz ayında ise bin 550 lira 40 kuruştan; 62 lira 30 kuruşluk artışla bin 612 liraya çıkacak. Zam oranını değerlendiren Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Abdullah Eren, her şeye yüzde 100 zam yapılırken, emekli maaşlarına reva görülen yüzde 4’lük zammın hayal kırıklığı olduğunu ifade etti.

DALGA GEÇİYORLAR

Her yıl umutla emekli maaşlarına yapılacak zammı beklediklerini ancak hayal kırıklıkları yaşadıklarını ifade eden Başkan Eren, 2018 yılı içinde yapılacak zammın da bir hayal kırıklığı olduğunu dile getirdi. Eren, “Haftalık olarak benzine ve mazota yüzde 10 zam geliyor. Emekliye gelince yüzde 3, yüzde 4 zam reva görülüyor. Biz en az yüzde 8 zam bekliyorduk, emekliyle dalga geçiyorlar. Bir kilo domates 5 lira olmuş, neye göre bu enflasyon oranlarını belirliyorlar. Çamaşır mandalı, toplu iğneye göre mi bu enflasyon belirleniyor? Gıdaya, yiyeceklerin fiyatlarına bir baksınlar, bir avuç zeytin 20 lira, bir kilo pirinç 5 lira. Her şeye yüzde 100 zam yapılmışken, emekliye yapılan bu zamlar büyük bir hayal kırıklığı. Emekliyle resmen dalga geçiyorlar” şeklinde konuştu.

Zeynep Irmak ÖCALEN ÇOK OKUNANLAR

Evinde uyuyan komşusunun ölmediğini öğrenince üzüldü

1 Evinde uyuyan komşusunun ölmediğini öğrenince üzüldü

İşçileri taşıyan servis ile tır çarpıştı: 7 yaralı

2 İşçileri taşıyan servis ile tır çarpıştı: 7 yaralı

Akrabaların kavgasında kan aktı: 3 yaralı

3 Akrabaların kavgasında kan aktı: 3 yaralı

Bakan Özlü açıkladı, 'Efteni Gölü projesi tamam'

4 Bakan Özlü açıkladı, 'Efteni Gölü projesi tamam'

Aksaray'da 7 kişinin yaralandığı kazada 1 kişi hayatını kaybetti

5 Aksaray'da 7 kişinin yaralandığı kazada 1 kişi hayatını kaybetti

New York'ta yangın paniği

6 New York'ta yangın paniği

Takla atan araçtan yaralı olarak kurtarıldı

7 Takla atan araçtan yaralı olarak kurtarıldı

Çocuklara doğru beslenme

8 Çocuklara doğru beslenme

Global Girişimcilik Haftası Düzce 2017 etkinlikleri sona erdi

9 Global Girişimcilik Haftası Düzce 2017 etkinlikleri sona erdi


SIRADAKİ HABER