HaberlerUcuz et satmak istiyorlar

Ucuz et satmak istiyorlar

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek, gündemdeki en önemli sorunun, Et ve Süt Kurumu aracılığıyla büyük marketlerde ucuz et satılması konusu olduğunu dile getirdi.

Ucuz et satmak istiyorlar

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek, gündemdeki en önemli sorunun, Et ve Süt Kurumu aracılığıyla büyük marketlerde ucuz et satılması konusu olduğunu dile getiren Altunbilek, "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız sayın Ahmet Eşref Fakıbaba, kıymanın kilogramını 29 liradan, kuşbaşı etin kilogramını ise 31 liradan satmayı taahhüt eden ve bütün illerde satış noktası bulunan zincir marketlere, Et ve Süt Kurumu tarafından dana karkas et satacağını açıkladı. Bu kapsamda sadece iki zincir mağazada 10 bin satış reyonu kurulması için hazırlık yapılıyor" diye konuştu.

Altunbilek, kurum tarafından ucuz etin sadece iki mağazada satışa sunulmasının haksız rekabete yol açacağını savunarak, "Yerel perakendeciler olarak 81 ilde olmasak da 75 ilde varız. Reyonlarımızda, Et ve Süt Kurumunun bizlere vereceği eti müşterilerimize satmak isteriz. Bu durumun ortadan ivedilikle kalkmasını talep ediyoruz" dedi.SIRADAKİ HABER