HaberlerBayburt HaberleriVali Pehlivan, 'Güvenli Okul Projesi' kapsamındaki okullarda incelemelerde bulun

Vali Pehlivan, 'Güvenli Okul Projesi' kapsamındaki okullarda incelemelerde bulun - Bayburt Haberleri

Vali Ali Hamza Pehlivan, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ve koordinasyonunda yürütülen Güvenli Okul Projesi kapsamına alınan Şehit Sebahattin Bozo Lisesi ile Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.

Vali Pehlivan, 'Güvenli Okul Projesi' kapsamındaki okullarda incelemelerde bulun

Vali Pehlivan ziyaret ve incelemelerinin ilk durağı Şehit Sebahattin Bozo Lisesi'ne gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Soner Can, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemalettin Karabulut, Okul Müdürü Hüseyin Çalışkan ve öğretmenler tarafından karşıladı. Okul içi ve çevresinde incelemelerde bulunup bilgiler alan Vali Pehlivan okulun matematik sınıfını ziyaret etti. Vali Pehlivan, yaparak - yaşayarak öğretme tekniğinin uygulandığı sınıfta öğrencilerle sohbet edip tavsiyelerde bulundu. Okuldaki inceleme ve ziyaretlerine yanındaki heyetle yaptığı değerlendirme toplantısının ardından son veren Vali Pehlivan buradan Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi'ne geçti.
Vali Pehlivan Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi'nde de bir takım incelemelerde bulunup Okul Müdürü Rikap Cemil Kurt'tan bilgiler aldı. Okulun spor salonu, pansiyon ve sosyal etkinlik alanında incelemeler yaptıktan sonra 11-A sınıfının İngilizce dersine katılan Vali Pehlivan öğrencilere derslerinin durumunu sordu. Yabancı dil öğrenmenin gerekliliği ve önemi konusunda tavsiyede bulunan Vali Pehlivan, öğrencilere derslerinde başarı ve kolaylıklar diledi. Vali Pehlivan buradaki ziyaret ve incelemelerini okul idarecileri ve öğretmenlerle yaptığı değerlendirme toplantısıyla noktaladı.
Ziyaret ve incelemeleri sırasında Vali Ali Hamza Pehlivan'a, İl Milli Eğitim Müdürü Soner Can, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemalettin Karabulut, Destek Hizmetleri Şube Müdürü Serdal Salık, ilgili okul idarecileri ve öğretmenler eşlik etti.

Vali Pehlivan, "Güvenli Okul Projesi" kapsamındaki okullarda incelemelerde bulun

SIRADAKİ HABER
}