HaberlerŞile'de batan gemiyle ilgili vahim iddia: 1. Kaptan ara limanda inmiş

Şile'de batan gemiyle ilgili vahim iddia: 1. Kaptan ara limanda inmiş

Şile'de batan gemide 1. kaptanın olmadığı ve kaptanın ara limanda gemiden indiği iddia edildi.

Şile'de batan gemiyle ilgili vahim iddia: 1. Kaptan ara limanda inmiş

Şile'de batan gemiyle ilgili olarak birinci kaptanın ara liman olan Kartal'da gemiden ayrıldığı iddia edildi.

2 MÜRETTEBATIN CESEDİNE ULAŞILDI

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Şile açıklarında batan demir yüklü kuru yük gemisiyle ilgili sürdürülen arama çalışmalarında, 2 mürettebatın cesedine ulaşıldığını bildirdi.

"1. KAPTAN, ARA LİMANDA İNDİ" İDDİASI

Şile'de batan gemide 1. kaptanın olmadığı ortaya çıktı. Kaptanın ara limanda gemiden indiği iddia edildi.

SAHİL GÜVENLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Sahil Güvenlik Komutanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, " İstanbul ili Şile ilçesi 7 deniz mili açıklarında batan ticari geminin yeri tespit edilmiştir. 3 Kasım 2017 tarihinde icra edilen arama kurtarma ve dalış faaliyetleri neticesinde 2 mürettabatın cansız bedenine ulaşılmıştır." denildi.

ARAMA-KURTARMA ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Gemlik'ten Karadeniz Ereğli'ye giden demir yüklü " Bilal Bal" isimli kuru yük gemisinden önceki gün yardım sinyali alınması üzerine, bölgede Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nca arama kurtarma çalışması başlatılmıştı.

Söz konusu çalışmalar neticesinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı "TCG ALEMDAR" gemisi tarafından kayıp geminin yeri tespit edilmiş ve aramalar bu noktada yoğunlaştırılmıştı.

GEMİDE 11 PERSONEL VARDI

Daha önce gemide kaptan, ikinci kaptan, başmühendis, ikinci makinist, iki usta gemici, bir gemici, iki yağcı ve bir aşçı ile mürettebat harici bir kişinin bulunduğu açıklanmıştı.

SIRADAKİ HABER
}