Tokat haber: Lösemi hastası Çınar'a donör olmak için kuyruk oluşturdular

Tokat haber: Tokat'ta, lösemi hastası 5 yaşındaki Çınar Yılmaz Yanar için sosyal medyada başlatılan kan bağışı kampanyasına destek veren vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Lösemi hastası Çınar'a donör olmak için kuyruk oluşturdular

Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde lösemi tedavisi gören 5 yaşındaki Çınar Yılmaz Yanar'a uygun ilik bulunması için Tokat'ta yaşayan yakınları sosyal medya üzerinde 'Çağrıma kulak ver' başlığında kampanya başlattı. Tokat Belediyesi hoperlöründen vatandaşlara kampanya için çağrıda bulunuldu. Yeraltı Çarşısı yanında konuşlanan Kızılay Kan Bağışı otobüsü önünde form dolduran vatandaşlar Çınar'a uygun donör bulunması için kan verdi. Kısa sürede çok sayıda kişinin kan bağışında bulunmak istemesi nedeni ile vatandaşlar kuyruk oluşturdu. 3 tüp kan veren duyarlı vatandaşlar Çınar gibi ilik bekleyen binlerce çocuğa ayrıca ümit oldu.
Çınar'ın dayısı Yasin Fatih Eryol, lösemi hastaları için donör sayısını düşük olması nedeni ile daha geniş kitlelere ulaşmak için kampanya düzenlediklerini ifade ederek, 'İnşallah bu kampanya ülke geneline yayılacak, biz ve bizim yavrularımız gibi yüzlerce hastaya umut olacağını düşünüyoruz. Kampanyanın Türkiye'ye mal olacağını düşünüyorum' dedi.
Kampanyaya vatandaşların yanı sıra siyasi parti temsilcileri de destek verdi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, ailenin talebi üzerine başlatılan kampanyaya MHP ve Ülkü Ocakları olarak destek verdiklerini söyledi. 2 gün sürecek olan kampanyaya vatandaşlardan destek beklediklerini ifade eden Çalışkan, 'Çok önemli bir kampanya, bu kampanyaya destek verenler sadece Çınar'a umut olmayacaklar. Türkiye'de başka bir ildeki losemi hastalarına umut olacaklar. Başka illerde kan bağışında bulunanlarda Çınar'a umut olmuş olacak' dedi.
AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat ise Çınar'a umut olacak olan kampanyaya destek verdiklerini söyledi. Kampanyaya Tokat'ta gösterilen duyarlılıktan dolayı teşekkür eden Başkan Polat, 'Cuma gününde tüm kardeşlerimizden dua bekliyoruz. Rabbim inşallah yavrumuzun ve ailesinin yüzünü güldürsün' diye konuştu.
Ordu'nun Fatsa ilçesinde memur olan Gürkan ve Ayşin Yılmaz Yanar çiftinin oğlu Çınar Yılmaz Yanar'ın Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisine devam ediliyor.

Lösemi hastası Çınar’a donör olmak için kuyruk oluşturdularEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da doktora saldırı

1 Samsun'da doktora saldırı

Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

2 Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

3 Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

4 Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

Davetsiz misafir işyeri sahibini şaşkına çevirdi

5 Davetsiz misafir işyeri sahibini şaşkına çevirdi

Giresun'da 4 ev, 1 odunluk kül oldu

6 Giresun'da 4 ev, 1 odunluk kül oldu

Dereye düşen şahıs hayatını kaybetti

7 Dereye düşen şahıs hayatını kaybetti

O 'maganda' bu kez 13 mermi kovanı ile yakalandı

8 O 'maganda' bu kez 13 mermi kovanı ile yakalandı

Mahalle arasında zincirleme kaza

9 Mahalle arasında zincirleme kaza

Demirci'de öğrencilerden öğretmenlerine farklı kutlama

10 Demirci'de öğrencilerden öğretmenlerine farklı kutlama


SIRADAKİ HABER