HaberlerOrdu Haberleriİkizce İmam Hatip Lisesi eğitim öğretime hazır

İkizce İmam Hatip Lisesi eğitim öğretime hazır - Ordu Haberleri

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, İkizce ilçesinde yapımına başladıkları 24 derslikli İmam Hatip Lisesini tamamladıklarını ve eğitim-öğretime hazır hale getirdiklerini söyledi.

İkizce İmam Hatip Lisesi eğitim öğretime hazır

Ordu ilinin geleceğine yön veren yatırımları hayata geçirmeye devam ettiklerini belirten Başkan Yılmaz, 'Büyükşehir Belediyesi olarak, ilimizin geleceğini inşa etmeye devam ediyoruz. İlk önce 18 derslikli olarak planladığımız ancak gelen talepler nedeniyle 24 derslikli olacak şekilde yeniden projelendirdiğimiz İmam Hatip Lisemizi tamamladık. İkizce ilçemiz, gerek binası gerekse çevre düzenlemesiyle birlikte güzel bir eğitim yuvasına kavuştu' dedi.
İkizce'deki öğrencilerin daha iyi bir eğitim alabilmesi için tüm imkanları seferber ettiklerini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, geçici kabulü yapılan lise binasının tüm yapım işleri ve çevre düzenlemesinin bittiğini ve önümüzdeki günlerde hizmete gireceğini söyledi. Projenin 6 dönümlük bir alana inşa edildiğini belirten Başkan Yılmaz, 'İkizce ilçemizin güzel bir yerinde, meslek yüksekokulunun hemen yanında bulunan 6 dönümlük alana inşa ettiğimiz lisemiz 24 derslik, 1 adet laboratuvar, 1 adet bilgisayar odası, bay ve bayan mescit ve şadırvan, 2 öğretmenler odası, rehberlik odası ve 6 adet yönetici odasından oluşacak' diye konuştu.

İkizce İmam Hatip Lisesi eğitim öğretime hazır

SIRADAKİ HABER
}