HaberlerAnkara HaberleriÖğretmenlere temizlik semineri

Öğretmenlere temizlik semineri - Ankara Haberleri

Sağlıklı bir çevre için eğitim programlarına devam eden Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, öğretmenler için bir seminer daha düzenledi.

Öğretmenlere temizlik semineri

Yunus Emre Kültür Merkezi'ndeki 'Eğiticilerin Eğitimi' isimli seminere 250 öğretmen katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yetki verdiği Taşınabilir Pil Üreticileri ile Elektrik ve Elektronik Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi derneklerinden gelen uzmanlar, toplantıda öğretmenleri bilgilendirdi. Seminer sonrası öğretmenlere, temizlik eğitim seti verildi.

'Bu sayede çevre bilincine sahip nesiller yetişecek'
Atıkların doğaya zarar vermeden toplanması hususunda öğretmenlerden destek isteyen Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri, bu sayede yeni neslin çevre bilinci kazanacağını belirtti. Seminerde Altındağ Belediyesinin temizlik çalışmaları ve geri dönüştürülebilir atıkların toplatılması konuları da ele alındı. Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği yetkilileri, öğretmenlere kontrolsüz bir şekilde doğaya bırakılan atık pillerin zararlarını anlattı. Bu konuda yapılması gerekenler hakkında bilgi edinen eğitimciler, pillerin ayrıştırılma ve bertaraf edilme yöntemlerini öğrendi. Katılımcılar, ambalaj atıklarının çevreye etkilerini, geri dönüşümü, bu dönüşümün ülke ekonomisine katkılarını ve toplatılma yöntemlerini slayt gösterisi halinde izledi.

Öğretmenlere temizlik semineri

SIRADAKİ HABER
}