HaberlerZonguldak haberGençlik Meclisi seçimleri başladı

Gençlik Meclisi seçimleri başladı - Zonguldak haber

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Belediyesi Gençlik Meclisi seçimlerinin ilki, Karadeniz Ereğli Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi'nde yapıldı.

Gençlik Meclisi seçimleri başladı

Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi Spor Salonu'nda yapılan ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın sabah saatlerindeki Ankara temasları ve öğle saatlerinde ise Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kurak'ın cenaze törenine katılmasından dolayı katılamadığı Gençlik Meclisi seçimleri, Belediye Başkan Vekili Esra Alpago, Başkan Yardımcıları Ayhan Atay, Hüseyin Ağlar ve Atilla Bulak, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Aksoy, Okul Müdürü Ahmet Bal, okul öğretmen ve öğrencilerinin katılımı ile yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda sözlerine meclise aday olan gençlere başarılar dileyerek başlayan Belediye Başkan Vekili Esra Alpago, 'Belediye Başkanımız Op. Dr. Sayın Hüseyin Uysal'ın ve bizlerin amacı, sizlere yaşanabilir bir şehir bırakmak için çalışmaktır. İlçemizi, güçlü Türkiye'nin onurlu neferleri olan gençlerle yönetme düşüncemiz doğrultusunda umudumuz, hayallerimiz, evlatlarımız, var olma sebebimiz olan sizlerin görüş, düşünce ve önerileri bizler için çok önemli. 3 yıldır olduğu gibi bu yılda ilçemizi birlikte yönetme adına sizlerleyiz. Bugün burada Spor parkımızdan sonra, belediye başkanımızın sizlere, tüm hazırlıkları tamamlanan yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun da ilçemize kazandırılacağı müjdesini de iletmenin mutluluğunu yaşıyorum' dedi.
Okul Müdürü Ahmet Bal'da konuşmasında Geçlik Meclisi seçimlerinin yapılmasında okullarının tercih edilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 'Okulumuzdan 13 adayın çıkması memnuniyet verici. Tüm adaylara başarılar diliyorum' diye konuştu.
Başkan Vekili Esra Alpago ve Başkan Yardımcılarının temsili oylarıyla başlayan 6 bay, 7 bayan olmak üzere, 13 adayın yarıştığı seçim sonucunda öğrencilerden Melek Civak ve Ata Amca Gençlik Meclisi Başkanlığına seçildi.

Gençlik Meclisi seçimleri başladıSIRADAKİ HABER