Samsun Haber: Başkan Muzaffer Önder dualarla anıldı

Samsun Haber: Eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve eski Samsun Milletvekili Muzaffer Önder, ölümünün 12. yılında mezarı başında anıldı, anıtına çelenk konuldu.

Başkan Muzaffer Önder dualarla anıldı

Eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı, eski Samsun Milletvekili Muzaffer Önder, ölümünün 12. yılında, adını taşıyan Muzaffer Önder Parkı'ndaki heykeli başında anıldı. Anmaya, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, Eski CHP Samsun Milletvekili Suat Binici, Önder'in çalışma arkadaşlarından eski Samsun Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Yılmaz Türkoğlu, partililer ve dönemin belediye çalışanları katıldı.

EMANETİ GERİ ALACAĞIZ

Belediyecilik denildiğinde Muzaffer Önder'in akla ilk gelen isimlerden birisi olduğunu ifade eden CHP İl Başkanı Akcagöz, "20 yıl önce dar imkanlarla bile sosyal demokrat belediyeciliğin ne olduğu Türkiye'ye öğretmiş bir belediye başkanıydı. Ne mutlu ki onunla yol arkadaşıyız. Hiçbir sosyal demokrata sadece ölüm yıldönümlerinde anmak yakışmaz, eğer gerçekten Önder'in izinden gideceksek, onun emanetini yani Samsun Büyükşehir Belediye başkanlığını en kısa zamanda geriye almamız gerekiyor. Türkiye'nin ve Samsun'un sosyal belediyecilik anlayışına her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Biz var oldukça, önderlerimizin yolundan gitmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

EŞİ DE KATILDI

Anmaya katılanlar Muzaffer Önder'in heykeline çelenk koyduktan sonra, Önder'in Bafra ilçesi, Kolay Mahallesi'ndeki mezarını ziyaret etti. Ziyarete Muzaffer Önder in eşi Sebahat Önder de katıldı. Mezarı başında düzenlenen tören sırasında Kur an-ı Kerim okunarak dualar edildi. Merhum Muzaffer Önder’in eşi Sebahat Önder tören sırasında ayakta durmakta güçlük çekerek duydu dolu anlar yaşadı.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Kerkük'te sivillere silahlı saldırı: 6 ölü, 15 yaralı

1 Kerkük'te sivillere silahlı saldırı: 6 ölü, 15 yaralı

Nevruz bayramı öncesi Kars'ta polis kuş uçurtmuyor

2 Nevruz bayramı öncesi Kars'ta polis kuş uçurtmuyor

Bitlis'te terör örgütüne ait EYP imha edildi

3 Bitlis'te terör örgütüne ait EYP imha edildi


SIRADAKİ HABER