Haberlerİstanbul HaberleriAK Parti'nin iktidardaki 15 yılı kutlandı

AK Parti'nin iktidardaki 15 yılı kutlandı - İstanbul Haberleri

AK Parti'nin iktidardaki 15'inci yılı nedeniyle düzenlenen programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, '12 defa milletin önüne çıktık, yapamayacağımız vaatte bulunmadık' dedi.

AK Parti'nin iktidardaki 15 yılı kutlandı

Üsküdar AK Parti İlçe Başkanlığı, AK Parti'nin iktidardaki 15'inci yılı dolayısıyla düzenlediği programla, AK Parti genel başkan yardımcılarını ve partilileri bir araya getirdi. Çavuşdere Spor Sarayı'nda düzenlenen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Ravza Kavakçı Kan ve Mustafa Ataş katılırken Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve yüzlerce partili de ellerinde bayraklarla yerlerini aldı.

'12 defa milletin önüne çıktık, yapamayacağımız vaatte bulunmadık'
AK Parti'nin 12 defa milletin huzuruna çıktığını söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, 'Biz Türkiye partisiyiz, hiçbir zümrenin partisi değiliz. Bizim siyasetimizde aldatmak, popülizm asla yok. 12 defa milletin önüne hesap vermek üzere çıktık. 5 genel seçim, 3 yerel seçim, 3 referandum ve bir de cumhurbaşkanlığı seçimi için milletin önüne çıktık. Hiçbir zaman yapamayacağımız bir vaatte bulunmadık. Gerçekçi bir siyaset istiyoruz biz. Ayakları yere basan politik tarzımız var. Milletin kasasını dikkate almak suretiyle vaatte bulunduk. Diğer bir yanda da milletin hazinesini büyüttük, ekonomiyi büyüttük' diye konuştu.

'Muhtar bile olamaz dediler cumhurbaşkanı oldu'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan ise, 'O zamanlar bizim partimize ait belediyeler olacağını hayal edemezdik. Kadınlar olarak önümüzün açılacağını, gençlerin önünü açan bir anayasa değişikliği geçireceğimizi asla hayal edemezdik. Teşkilat mensubu hanımlarımız ceplerinde dönüş parası olmadan, eve nasıl döneceğiz diye düşünmeden gece gündüz çalıştı ve rabbim lütfetti bu günlere geldik. Muhtar bile olamaz dediler önce genel başkan oldu. Sizlerin çalışmasıyla başbakan oldu ve sonra da cumhurbaşkanı oldu' dedi.

'Bu millet sevdiği liderin arkasında çelik gibi durmaya devam edecektir'
AK Parti üzerinde oynanan oyunlara karşı partilileri dik durmaya davet eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, 'Bu millet sevdiği liderin arkasında çelik gibi durmaya devam edecektir. Özellikle son zamanlarda bize karşı yürütülmekte olan parti içi veya parti dışında partimizi yıpratmaya çalışan birtakım zihniyetlerin tüm iftiralarına karşı göğsümüzü siper etmeye mecburuz, adam gibi adam olmaya mecburuz' ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin iktidardaki 15 yılı kutlandı

SIRADAKİ HABER
}