HaberlerSamsun HaberleriSamsun, güzel günler geçirdi

Samsun, güzel günler geçirdi - Samsun Haberleri

Samsun Turizm Derneği Başkanı Dilek Genç, yaz döneminin turizm açısından oldukça iyi geçtiğini belirterek, 'Bu yıl Samsun, turizm açısından güzel günler geçirdi' dedi.

Samsun, güzel günler geçirdi

Samsun Turizm Derneği Başkanı Dilek Genç, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan, temmuz-eylül dönemine ilişkin turizm istatistiklerinde; yılın üçüncü çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37,6 artışı değerlendirdi.

ARTIŞ HİSSEDİLDİ

Artışın Samsun'da da belirgin bir şekilde hissedildiğini belirten Genç, "Geçen yıl 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi, yazın en önemli günlerinin turizm açısından oldukça kötü geçmesine neden olmuştu. TÜİK tarafından açıklanan turizm gelirlerindeki artıştan Samsun da nasibini aldı. Biz tabi ki TÜİK kadar kesin rakamlara ulaşamıyoruz, fakat özellikle otellerden edindiğimiz bilgilere göre; bu yıl hem 15 Temmuz gibi bir olayın etkilerinin son bulması hem de olimpiyat oyunlarının getirdiği hareketlilik, yine gurbetçi vatandaşların bu yıl daha fazla ziyaret etmesi turizm gelirlerinde ilimizde de artışa neden oldu. Geçen yıl her şey adeta 'dibin dibindeydi'; ama bu yıl Samsun, turizm açısından güzel günler geçirdi. Bu olumlu durumun, ilimizin bütün kesimleriyle, hep birlikte yapılacak çalışmalarla daha da artacağı bir gerçek" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}