HaberlerFındık Haberleri Fındık yarıcılarına eğitim

Fındık yarıcılarına eğitim - Fındık Haberleri

Fındıkta yarıcı ya da ortakçı olarak bilinen üreticiler için Düzce'nin Akçakoca İlçesi'nde düzenlenen seminerin son gününde bahçelerde uygulamalı eğitim gerçekleştirildi.

 Fındık yarıcılarına eğitim

Düzce İŞKUR, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Ferrero Fındık tarafından ortaklaşa düzenlenen ve 30 Ekim’de başlayan Fındıkta Yarıcı-Ortakçı Semineri’nde 30 üreticiye önce fındıkla ilgili konularda 3 günlük teorik bilgi verildi. Dördüncü gün ise fındık bahçesinde başta budama işlemi olmak üzere uygulamalı eğitim gerçekleştirildi. Seminere katılanlara Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından “Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Belgesi”, Ferrero tarafından da budama gereçleri verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde görevli Ziraat Mühendisi Burhan Şahin, Ferrero Değerli Tarım Sosyal Uzmanı Tuğçe Çiçek ve Ferrero Bölge Geliştirme Müdürü Murat Akbaş tarafından örnek bahçede budama, fidan alma, tekniğine uygun ilaçlama gibi konularda yarıcı olarak fındık üretimi yapanlara uygulamalı bilgiler aktarıldı.

SIRADAKİ HABER
}