Haberler Karadeniz'i KATİD temsil etti

Karadeniz'i KATİD temsil etti

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanan 3. Turizm Şurası'nda Karadeniz Bölgesi'ni KATİD Başkanı Murat Toktaş temsil etti

 Karadeniz'i KATİD temsil etti

Türkiye’nin uluslararası rekabet ortamında imaj ve marka değerini yükseltmek, bu konu ile ilgili çalışmaları ve görüşleri ele almak amacıyla toplanan Turizm Şurası'nın üçüncüsü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. Turizm şura komisyonuna Karadeniz bölgesini temsil için davet edilen tek sektör temsilcisi KATİD Başkanı ve North Point Hotels Kordinatörü Murat Toktaş oldu.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ BELİRLENDİ

Şura, turizm sektörünün mevcut durumunun değerlendirilmesi, uygulama prensiplerinin güncellemesi ve turizm sektörünün uzun vadeli ve sağlıklı gelişimini sağlamak üzere ulusal bir turizm politikasının oluşturulabilmesi amaçlarıyla toplandı.
Sektörün iyileşmesine yönelik öneri ve planlar paylaşıldığı şurayı değerlendiren KATİD Başkanı ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş, "Türkiye, sahip olduğu turizm potansiyelini daha da geliştirerek etkin ve doğru şekilde kullanmalı. 3. Turizm Şurası, bu gereklilikten yola çıkılarak, yeni turizm politikalarının üretilmesi gayesiyle düzenlenmiştir. Şurada görüşülmesi yararlı olacak 13 komisyon başlığı belirlenmiştir. Organizasyona geniş katılım ve bütün paydaşlarla yapılan müzakereler sonunda belirlenen yol haritası ile Türk turizminin ihtiyacı olduğu tespitler ve çözüm önerileri belirlendi. Sayın Cumhurbaşkanımızın da yakından ilgilendiği çalışmanın etkisini kısa sürede sektörde göreceğimize inanıyorum" dedi.

SIRADAKİ HABER
}