HaberlerSamsun Haberleri Küçük Çınar için kuyruğa girdiler

Küçük Çınar için kuyruğa girdiler - Samsun Haberleri

OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde lösemi tedavisi gören 5 yaşındaki Çınar Yılmaz Yanar için sosyal medyada başlatılan kan bağışı kampanyasına destek veren vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu

 Küçük Çınar için kuyruğa girdiler

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde lösemi tedavisi gören 5 yaşındaki Çınar Yılmaz Yanar'a uygun ilik bulunması için Tokat’ta yaşayan yakınları sosyal medya üzerinde 'Çağrıma kulak ver' başlığında kampanya başlattı. Tokat Belediyesi hoperlöründen vatandaşlara kampanya için çağrıda bulunuldu.

UMUT OLDULAR

Yeraltı Çarşısı yanında konuşlanan Kızılay Kan Bağışı otobüsü önünde form dolduran vatandaşlar Çınar’a uygun donör bulunması için kan verdi. Kısa sürede çok sayıda kişinin kan bağışında bulunmak istemesi nedeni ile vatandaşlar kuyruk oluşturdu. 3 tüp kan veren duyarlı vatandaşlar Çınar gibi ilik bekleyen binlerce çocuğa ayrıca ümit oldu.

ÜLKEYE YAYILACAK

Çınar’ın dayısı Yasin Fatih Eryol, lösemi hastaları için donör sayısını düşük olması nedeni ile daha geniş kitlelere ulaşmak için kampanya düzenlediklerini ifade ederek, “İnşallah bu kampanya ülke geneline yayılacak, biz ve bizim yavrularımız gibi yüzlerce hastaya umut olacağını düşünüyoruz. Kampanyanın Türkiye’ye mal olacağını düşünüyorum” dedi.

DESTEK VERDİLER

Kampanyaya vatandaşların yanı sıra siyasi parti temsilcileri de destek verdi. MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, ailenin talebi üzerine başlatılan kampanyaya MHP ve Ülkü Ocakları olarak destek verdiklerini söyledi. AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat da Çınar’a umut olacak olan kampanyaya destek verdiklerini söyledi.

Ordu'nun Fatsa ilçesinde memur olan Gürkan ve Ayşin Yılmaz Yanar çiftinin oğlu Çınar Yılmaz Yanar'ın OMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisine devam ediliyor.

SIRADAKİ HABER
}