HaberlerTaşeron haberTaşeron işçiler kandırılmak istemiyor

Taşeron işçiler kandırılmak istemiyor - Taşeron haber

Türk-İş Samsun İl Temsilcisi Nakif Yılmaz,'Taşeron işçiler bir kez daha kandırılmak istemiyor. Daha önce birçok kere açıklama yapıldı ama hep darbe yediğimiz için, yoğurdu üfleyerek yiyoruz' dedi

Taşeron işçiler kandırılmak istemiyor

Türk-İş Samsun İl Temsilcisi ve TES-İŞ Başkanı Nakif Yılmaz, Türkiye'de 1.5 milyonun üzerinde taşeron işçinin Başbakan Binali Yıldırım'ın taşeron konusundaki açıklamalarıyla yeniden ümitlendiğini söyledi.

KANGREN OLDU

Yıllardırtaşeron meselesinin adeta kangren halini aldığını ifade eden Yılmaz, "Taşeron bir kez daha kandırılmak istemiyor. Taşeronun ruhuyla oynandı. Kadro vereceğiz diyen başbakanlar oldu, vermeden gitti. Hükümet edenler kadroda çok ısrarcı olmadı ama her gelen de bir vaatte bulundu. En son Başbakan Yıldırım grup toplantısında 'Yılbaşında çözeceğiz' deyince ümitlendik ama bir kere daha ümitlerimizin kırılmasını istemiyoruz. Aileleriyle birlikte 5 milyonu bulan taşeronlarla dalga geçmeye çalışırsa da gereken sandıkta yapılır diye düşünüyorum. 23 yaşında işe başlayan bir kişi 10 yıl çalışıp başka yere de gidemiyor. Ümitlerini tamamen kadroya bağladılar. Başbakan 'Bitti' diyor, ama nasıl bitti? Herhangi bir açıklama yok" diye konuştu.

MÜJDE İSTİYORUZ

Hükümetten artık müjde duymak istediklerini belirten Yılmaz, "Hükümet edenler ne düşünürse düşünsün, taşeronlar hangi kurumda çalışıyorsa aynı ücretle oranın kadrolu personeli olmak istiyor. Bu işçilerin kurumlara aidiyet duygusu gelişir ve verimi artar. Taşeronlar her an işlerinden çıkarılma korkusu ve stresiyle yaşıyorlar. 1 milyon insan tedirgin. Daha önce birçok kere açıklama yapıldı ama hep darbe yediğimiz için, yoğurdu üfleyerek yiyoruz. Kamuoyunu rahatlatmak adına yetkililerin çıkıp açıklama yapması gerekiyor" dedi.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER