HaberlerSamsun HaberleriLise öğrencilerine mühendislik hakkında bilgi verildi

Lise öğrencilerine mühendislik hakkında bilgi verildi - Samsun Haberleri

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi tarafından, Mithatpaşa Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik meslek tanıtım toplantısı düzenledi.

Lise öğrencilerine mühendislik hakkında bilgi verildi

Mithatpaşa Anadolu Lisesi Seminer Salonunda düzenlenen toplantıya 'Makine ve Endüstri Mühendisliği' meslekleri hakkında bilgi almak isteyen 288 öğrenci katıldı. Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Saraçoğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, öğrenciler makine ve endüstri mühendisliği mesleği hakkında bilgi alırken, öğrencilerin meslek seçimi ve meslekler hakkında yönelttikleri sorular konuşmacılar tarafından cevaplandı.
Toplantıyla ilgili bilgi veren Başkan Kadir Gürkan, 'Meslek seçimi insanların yaşamında önemli bir aşamadır. Gençlerimiz bu süreçte mümkün olduğunca bilgi edinerek kendi becerileri doğrultusunda meslek seçimi yapmaları gerekir. Başarılı ve mutlu bir iş yaşamı doğru meslek seçimi ile mümkün olabilir. Anne ve babalar bu süreçte öğrencilerimize her zamankinden daha çok yardımcı olmalıdır. Bizim oda olarak meslek disiplinleri konusunda gençlere yönelik bilgilendirme toplantılarımız devam edecektir' dedi.
Meslek tanıtımı etkinliği sonrasında Mithatpaşa Anadolu Lisesi Müdürü Necdet Önder Kadir Gürkan ve Mehmet Saraçoğlu'na teşekkür plaketleri takdim edildi.

Lise öğrencilerine mühendislik hakkında bilgi verildi

SIRADAKİ HABER
}