HaberlerDenizli HaberleriPamukkale'de güvenliğe 4 Milyon TL

Pamukkale'de güvenliğe 4 Milyon TL - Denizli Haberleri

Denizli (İHA) – Denizli'nin Pamukkale İlçe Belediyesi tarafından, ilçenin dört bir yanını MOBESE kameraları takıldı. 68 mahallede 600'e yakın kamera 24 saat boyunca ilçenin güvenliğini sağlıyor.

Pamukkale'de güvenliğe 4 Milyon TL

Denizli'nin Pamukkale İlçe Belediyesi tarafından, mahallelerde huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla önleyici kolluk hizmetleri tedbirlerinin arttırılmasının yanında Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (MOBESE) çerçevesinde kurulması planlanan MOBESE kameraları 68 mahallede 600'e yakın noktaya takıldı. Kameraların Denizli İl Emniyet Müdürlüğü'ne devri gerçekleştirildi. Türkiye'deki 26 ilden daha fazla nüfusa sahip olan ilçenin güvenliği için 4 milyonluk bir yatırıma imza atıldı.

Huzur ve güven ortamı sağlanacak
Geçtiğimiz yıl çalışmaları başlanan, Emniyet Bölgesi ve Jandarma Bölgesi olarak etap etap ilerleyen Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (MOBESE) kurulumları 68 mahallenin tamamında gerçekleştirildi. İlçe genelindeki tüm mahallelere takılan kamera sayısı 600'e yaklaştı. Bir çok kamerada yüz ve plaka okuma gibi özellikler de yer alıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediye tarafından kurulan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (MOBESE)'nin Denizli Pamukkale Belediyesi sınırları içerisinde kalan mahallelerinde huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla kurulduğunu söyledi. 'Türkiye'ye örnek olacak bir proje daha imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz' diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 'Halkımızın yaşadığı her yerde güvenlik çok önemli. Güvenlik varsa orada yatırım vardır, yatırım varsa huzur vardır. İnsanlar orada daha mutludur. Bu anlamda yeni kurulan belediye olmamıza rağmen 2014-2015 ve 2016 süreçleri sonunda 2017'nin ortalarına kadar artık bu sistem tamamen oturtuldu. Tabi yapılan bu MOBESE hizmetiyle, kentimizin daha güvenli olması noktasında katkı vermekle bir ilki başardığımızı düşünüyorum. Sadece sıkıntılı olan ya da merkeze uzak mahallelerimiz anlamında değil, sorumluluk alanımız da olan emniyet bölgesinde 42, Jandarma bölgesindeki 26 mahallemizin tamamı MOBESE kameraları ile donatıldı. Bundan dolayı çok mutluyuz' dedi. Pamukkale'nin yarınının bugünden daha iyi olması için örnek projelere imza atmış olmaktan dolayı mutlu olduklarının da altını çizen Başkan Gürlesin, 'Emniyet ve Jandarma teşkilatımız bunu yapabilirdi ama bizler de bir ilçe belediyesi olarak güvenlik güçlerimiz gücüne güç katmak istedik. Örnek olduğumuzu iddia ediyorum. Mahallelerimize takılan MOBESE kameraları HD Kameralarla yapılmıştır. Hem yüz tanıma, hem de plaka tanıma sistemi ile beraber donatılarak daha da anlamlı bir hale getirildi. Yani yapılan iş sadece 'MOBESE var' desinler diye yapılmadığının özellikle altını çizmek istiyorum. Daha güvenli bir Pamukkale için yaptığımız 4 milyonluk yatırımın olumlu sonuçlarını şimdiden almaya başladık. İlçedeki mahallerimizdeki MOBESE kameralarının işleme girmesi kısa bir süre olmasına rağmen, yaşanan olumsuz olaylarda yüzde 50 ila 70 oranında azalma yaşandı. Bu da bize yaptığımız işin haklı gururunu yaşatıyor' diye konuştu.

Pamukkale’de güvenliğe 4 Milyon TL

SIRADAKİ HABER
}