HaberlerZonguldak HaberleriGMİS, Sarıeroğlu ile görüştü

GMİS, Sarıeroğlu ile görüştü - Zonguldak Haberleri

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile Ankara'da bir görüşme yaptı.

GMİS, Sarıeroğlu ile görüştü

GMİS Yönetim Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile bir görüşme gerçekleştirerek Torba Yasa Tasarısı'ndaki 58. Maddenin bölgede yaşanacak sakıncalarını anlattı. Görüşmenin ardından bir basın açıklaması basın açıklaması yapan GMİS yönetimi toplantıyı değerlendirdi.
GMİS'ten yapılan açıklama şöyle;
'Genel Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Julide Sarıeroğlu'nun daveti üzerine Ankara'da Makamında bir görüşme yaptık. Görüşmede, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Sayın Ahmet Erdem ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Zafer Benli de hazır bulundu.Sendikamız Yönetim Kurulu olarak hepimizin hazır bulunduğu toplantıda, Torba Yasa Tasarısı'ndaki 58. Maddenin sakıncalarını, gerek bölgemizdeki, gerekse ülkemizdeki rödovanslı sahalarda ve taşeron şirketlerde yaşanan faciaları hatırlatarak tüm ayrıntılarıyla anlattık. Sayın Bakanımız ve müsteşarlar, Yasa'nın amacının Türkiye Taşkömürü Kurumu'nu (TTK) özelleştirmek ve kapatmak olmadığını, TTK ve TKİ bünyesinde halen atıl durumda bulunan sahaların ekonomiye kazandırılmasını ve üretim artışının sağlanmasını planladıklarını anlattılar. Sonuç itibariyle, Yasa metninin her şeye açık olduğunu, tüm sahaların istenildiği anda özelleştirilebileceğini belirterek endişelerimizin Sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımıza iletilerek maddenin geri çekilmesinden yana olduğumuzu ifade etik. Şu ana kadar söz konusu 58. Madde konusunda somut bir gelişme yoktur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'

SIRADAKİ HABER
}