HaberlerSivas HaberleriŞehit babasının yaptırdığı cami ibadete açıldı.

Şehit babasının yaptırdığı cami ibadete açıldı. - Sivas Haberleri

Sivas'ın Gürün ilçesi Ayvalı köyünde, şehit polis memuru Fehmi Yadak'ın babası Cahit Yadak tarafından 2 yıl gibi kısa sürede inşa ettirilen cami düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Şehit babasının yaptırdığı cami ibadete açıldı.

Elazığ'da 2015 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazasında şehit düşen 27 yaşında ki polis memuru Fehmi Yadak'ın babası Cahit Yadak tarafından Sivas'ın Gürün İlçesi Ayvalı köyünde inşasına başlanılan, hayırseverlerin ve köylünün de desteği ile inşa edilen cami, 2 yıl gibi kısa sürede tamamlanarak bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Caminin tamamlanması ve hizmete açılması Fehmi Yadak'ın şahadetinin yıl dönümüne denk geldi.
Düzenlenen törene; Sivas Valisi Davut Gül, Gürün Kaymakamı Hicabi Aytemur, Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, Gürün İlçe Emniyet Müdür Vekili Yılmaz Çağlayan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran tilavetinin ardından bir koç kurban edildi. Burada konuşan Sivas Valisi Davut Gül, başta caminin yapılmasında büyük emekleri olan Cahit Yadak ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Gül, camilerin Müslümanların inancında önemli bir yere sahip olduğunu da belirtti. Konuşmanın ardından camide ilk öğle namazı kılındı. Ardından protokol, 2016 yılında Mardin Nüsaybin'de Şehit olan İsrafil Karkı'nın ailesini ziyaret etti.

Şehit babasının yaptırdığı cami ibadete açıldı.

SIRADAKİ HABER
}