Bursa haber: Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'na doğduğu köyde coşkulu karşılama

Bursa haber: Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Yunanistan'da doğduğu köyde büyük bir coşkuyla karşılandı.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'na doğduğu köyde coşkulu karşılama

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Batı Trakya'nın dağlık bölgelerinde yer alan, tarihi köyleri Ketenlik ve Şahin'de büyük coşkuyla karşılandı. İlk olarak İskeçe'nin Ketenlik Köyü'ne giden Çavuşoğlu Ketenlik Köyü Meydanı'nda toplanan binlerce vatandaş tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Çavuşoğlu alandakilere 'Sizlere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdim' diye seslendi. Meydandakiler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ismini alkışlarla ve hep bir ağızdan 'Erdoğan, Erdoğan' şeklinde tezahürat yaptı. Köy meydanında bulunan bir binanın balkonundakiler tarafından 'Reis-i Cumhur'u Balkan çayına bekliyoruz', 'dünya Müslümanlarının umudu reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'ı Ketenlik Köyüne Davet ediyoruz' yazılı pankartlar açıldı.
Çavuşoğlu, meydanda toplanan soydaşlardan geleceğe umutla bakmalarını, asla ümitsizliğe ve yeise kapılmamalarını istedi. Konuşmasının ardından köy meydanındaki soydaşlarla sohbet ederek, rengarenk yerel kıyafetler giyen çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Meydanda toplananlar büyük ilgi gösterdikleri Çavuşoğlu'na sevgi gösterilerinde bulundu.

Doğduğu köyde büyük coşku
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, daha sonra Şahin köyüne geçti. Burada da çevre köylerden toplanan Türklerden oluşan büyük bir kalabalık tarafından coşkuyla karşılandı. Çavuşoğlu Batı Trakya ziyaretinin son bölümünde kendisinin de doğduğu ve çocukluğunu geçirdiği köyü olan Delinasufköy'ü ziyaret etti. Burada köylüleri tarafından sevgi gösterileri ve meşalelerle karşılanan Çavuşoğlu, köylülere hitap etti. 'Küçük yaşta yetim kaldım, öksüz kaldım' diyen Çavuşoğlu, şunları söyledi:
'Geldim bu köyümde sizler, arkadaşlarım hiç bir zaman için burada bana yalnızlığı yetimliği hissettirmediler. Size her zaman minnettarım. Hepinizden Allah razı olsun.'
Çavuşoğlu ziyaretleri tamamlamasının ardından yaptığı değerlendirmede, 'Batı Trakya ziyaretlerimizi tamamlasak da gönlümüz kardeşlerimizde kaldı. Her daim onlarla biriz, beraberiz' şeklinde konuştu.
Çavuşoğlu'nun Batı Trakya ziyaretinde, AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam ve Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem de yer aldı.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’na doğduğu köyde coşkulu karşılamaEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu Samaras'tan yakındı

1 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu Samaras'tan yakındı

Aldığı mutlu haber ölümüne sebep oldu

2 Aldığı mutlu haber ölümüne sebep oldu

Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı

3 Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı

Traktörün altında can verdi

4 Traktörün altında can verdi

Samsunspor fırsat tepti

5 Samsunspor fırsat tepti

Samsun'da tarım aracına otomobil çarptı: 1 ölü

6 Samsun'da tarım aracına otomobil çarptı: 1 ölü

Samsun'da silahlı saldırı: 1 ölü

7 Samsun'da silahlı saldırı: 1 ölü

Karadeniz'de yeni bir rekor

8 Karadeniz'de yeni bir rekor

YEDAŞ'a ateş püskürdü! Bu ihmalin telafisi olmaz

9 YEDAŞ'a ateş püskürdü! Bu ihmalin telafisi olmaz

'Çaycı Hüseyin' tribünleri coşturdu

10 'Çaycı Hüseyin' tribünleri coşturdu


SIRADAKİ HABER