HaberlerPKK Karadeniz'de sıkıştı, çıkış arıyor

PKK Karadeniz'de sıkıştı, çıkış arıyor

Karadeniz Bölgesi'nde sıkı takipe alınan ve halktan destek göremeyen bölücü terör örgütü mensuplarının açlıkla karşı karşıya kaldığı bildirildi.

PKK Karadeniz'de sıkıştı, çıkış arıyor

Doğu ve Günreydoğu Anadolu'da güvenlik güçlerince sıkıştırılan ve büyük bir kısmı etkisiz hale getirilen terör örgütü PKK'nın bu yüzden Karadeniz Bölgesi'ne sızmaya çalıştığı öğrenildi.

AÇLIK TEHLİKESİ

Trabzon'un Maçka İlçesi kırsalında 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün şehit edilmesinden sonra başlayan güvenlik güçlerinin başlattığı sıkı takip sonucu lojistik destek bulamayan bölücü terör örgütü mensuplarının açlık tehlikesiyle karşı karşı oldukları bildirildi.

YAYLADA YAKALANMIŞTI

Maçka'da 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün şehit edilmesi olayına karışan "Aram" kod adlı Mustafa Tulucan'ın yiyecek bulmak için Giresun'un Dereli İlçesi Kullakkaya Yaylası'na inmesiyle dikkatli bir vatandaş sayesinde ele geçirilmişti.

RAPORLARA YANSIDI

Giresun, Ordu ve Samsun kırsalından Tokat ve Amasya kırsalına ulaşmaya çalışan terör örgütü mensuplarının yiyecek bulmak için burada DHKPC-TİKKO terör örgütü
mensuplarıyla buluşmayı hedefledikleri raporlara yansıdı.

VALİ KAYMAK UYARMIŞTI

Samsun ValisiOsman Kaymak, yayle evleri ve yazlıklarda yiyecek bulundurulmaması konusunda uyarıcı bir açıklama yapmıştı. Vali Kaymak, "Bölgemizde havaların soğumasıyla beraber yaylarımızdan kent merkezlerine dönüşler başlamıştır. Vatandaşlarımızın geri dönüşlerinde, yayla evleri ile yerleşim yerlerinden uzak yazlık olarak kullandıkları evlerde gıda, yiyecek ve içecek türünden hiçbir malzemeyi bırakmaması önem arz etmektedir" demişti.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}