Samsun Haber: Samsunlu iş adamının maket araba tutkusu

Samsun Haber: Samsunlu iş adamı Recep Hun, servet değerindeki maket otomobil koleksiyonundaki 806 otomobil için 1 daire parası harcadı.

Samsunlu iş adamının maket araba tutkusu

 

Samsunlu iş adamı Recep Hun, başarılı iş hayatının dışında hobileriyle de dikkat çekiyor. Hun, sanayide bulunan fabrikasındaki çalışma odasını komple maket araba müzesi haline dönüştürdü. 806 klasik otomobil maketini ve yüzlerce motosiklet maketiyle çalışma odasını çevreleyen Recep Hun, binden fazla araç için 1 daire parası harcadı. 

Çocukluğundan beri klasik otomobillere ilgi duyduğunu ifade eden Recep Hun, “Küçüklüğümde akrabalarımın eski otomobiller üzerindeki çalışmalarından dolayı Amerikan arabalarına karşı bir hastalığım meydana geldi. Uzun bir süredir eski model arabaları biriktiriyorum. Benim de kullandığım klasik araçlarım var. Bu maket arabaların içerisinde yaşamaktan zevk alıyorum. Herkesin bir hobisi olması gerektiğini düşünüyorum. Benim de böyle bir hobim var. İmkanım el verdiği sürece bu hobiyi daha da büyütmeyi düşünüyorum. Ömrümüz yeterse çeşitleri daha da çoğaltmak istiyorum. Bunları çoğaltmak maddiyata bağlı. Çünkü bu hobiye az para harcamadım. Atıl bir yatırım gibi görünüyor ama ben bu odanın içerisinde durduğumda sanki arabaların içerisinde geziyormuşum gibi hissediyorum. O duygu da beni dinlendiriyor, huzur buluyorum” dedi.

“Maket otomobillere 1 daire parası harcadım”

Bu zamana kadar maket otomobiller için harcadığı para ile bir daire alınabileceğinin altını çizen Hun, “1985 yılından beri araba topluyorum. Son 10 senedir bu işi iyice artırdım. Maket araba odasını yapalı da sene oldu. Şu anda bu odada 806 tane maket otomobilim var. Hedefim binin üzerinde maket otomobil koleksiyonu yapmak. 806 maket otomobile Samsun şartlarına göre 1 daire parası harcadım. En pahalı maket arabama bin 500 TL para verdim. Maket otomobilleri genelde İstanbul’dan alıyorum. Yurt dışına çıkan arkadaşlarım da orada gördükleri otomobilleri bana getiriyorlar. Burası artık benim için değerli bir oda oldu. İnsanların var olduğu süreç içerisinde bir eser bırakması en büyük mutluluktur. Ben de bu sevgiyi oğluma aşıladım. O da ufak ufak koleksiyon yapmaya başladı. Eşim de bu hobimden hoşlanıyor. Buradan otomobil almak isteyenlere arabalarımı vermem. Sadece fotoğraf çekip, bakabilirler. Buradan bir şey çıksa içim acır” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki trafik sorunu tünel ile çözülecek

1 Samsun'daki trafik sorunu tünel ile çözülecek

Meteoroloji saat verdi! Yoğun kar yağışı geliyor

2 Meteoroloji saat verdi! Yoğun kar yağışı geliyor

Fuhuş baskınında ölmek üzere olan kadın kurtarıldı

3 Fuhuş baskınında ölmek üzere olan kadın kurtarıldı

Samsun'da nefes kesen rehine kurtarma operasyonu!

4 Samsun'da nefes kesen rehine kurtarma operasyonu!

Cezaevine girmemek için kendini vurdu

5 Cezaevine girmemek için kendini vurdu

İYİ Parti Samsun'da 6 ilçe başkanı belli oldu

6 İYİ Parti Samsun'da 6 ilçe başkanı belli oldu

13 yaşındaki sınıf arkadaşının tecavüzüne uğrayan 11 yaşındaki kız hamile kaldı

7 13 yaşındaki sınıf arkadaşının tecavüzüne uğrayan 11 yaşındaki kız hamile kaldı

Alkışlar Samsunlu çifte! Kardeşleri ayırmadılar

8 Alkışlar Samsunlu çifte! Kardeşleri ayırmadılar

Samsunspor'da herkes görüşme odasına

9 Samsunspor'da herkes görüşme odasına

Samsun'da torbacı tutuklandı

10 Samsun'da torbacı tutuklandı


SIRADAKİ HABER