HaberlerMeslik seçimi önemli

Meslik seçimi önemli

MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, 'Meslek seçimi insanların yaşamında önemli bir aşamadır. Gençlerimiz bu süreçte mümkün olduğunca bilgi edinerek kendi becerileri doğrultusunda meslek seçimi yapmaları gerekir' dedi.

Meslik seçimi önemli

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi tarafından, Mithatpaşa Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik meslek tanıtım toplantısı düzenledi. Seminer Salonu'ndaki toplantıya “Makine ve Endüstri Mühendisliği” meslekleri hakkında bilgi almak isteyen 288 öğrenci katıldı.

SORULARI YANITLADILAR

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Kadir Gürkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Saraçoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, öğrenciler makine ve endüstri mühendisliği mesleği hakkında bilgi alırken, öğrencilerin meslek seçimi ve meslekler hakkında yönelttikleri sorular konuşmacılar tarafından cevaplandı.

DOĞRU MESLEK SEÇİLMELİ

Toplantıyla ilgili bilgi veren Başkan Kadir Gürkan, “Meslek seçimi insanların yaşamında önemli bir aşamadır. Gençlerimiz bu süreçte mümkün olduğunca bilgi edinerek kendi becerileri doğrultusunda meslek seçimi yapmaları gerekir. Başarılı ve mutlu bir iş yaşamı doğru meslek seçimi ile mümkün olabilir. Anne ve babalar bu süreçte öğrencilerimize her zamankinden daha çok yardımcı olmalıdır. Bizim oda olarak meslek disiplinleri konusunda gençlere yönelik bilgilendirme toplantılarımız devam edecektir” dedi.

SIRADAKİ HABER
}