HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Gereksiz bir goldü'

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Gereksiz bir goldü' - Samsunspor Haberleri

TFF 1. Lig'in 11. haftasındaki Boluspor - Samsunspor maçının ardından açıklamalarda bulunan Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, uzatmalarda Boluspor'dan yedikleri golün gereksiz bir gol olduğunu ifade etti.

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Gereksiz bir goldü'

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunanSamsunspor Teknik DirektörüEngin İpekoğlu uzatmalarda Boluspor’dan yedikleri golün gereksiz bir gol olduğunu ifade ederek, “Özellikle ilk yarı girmiş olduğumuz 3 tane net gol pozisyonu var. Deplasmanda 3 tane net gol pozisyonuna giriyorsanız bunlardan en az bir tanesini değerlendirmek zorundasınız. Tabii ki uzatmalarda gelen gol gereksiz bir goldü. Yine Türk futbolunun hastalıklarından bir tanesi kanatlardan gelen topta adam paylaşımı sıkıntısı, auta gidiyor diye topu bırakan arkadaşlar ve golü yiyorsunuz. Üzgünüz, bu maçı kazanıp üst taraftaki gruba kendimizi atmak istiyorduk. Bunu biraz ötelemiş olduk” dedi.

ÖZ GÜVENİMİZİ KAZANDIK

Boluspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, önemli bir galibiyet aldıklarını ve oyuncularını tebrik ettiğini söyledi. Kırmızı bölgeden çıktıklarını ve bundan sonra alacakları hep galibiyetin kendilerini en az iki sıra daha yukarı çıkaracağını belirten Karafırtınalar, “Golün 90 artıda gelmesi daha da sevindirici. Oyuncularımın ne kadar arzulu, istekli olduğunu gösteriyor. 4 haftadır üzerimizde ölü toprağı vardı. Geçen hafta bunun sinyallerini vermişlerdi Rize maçında. Belki 2-3 olabilecek bir maçtı. Bunun yanında çok da pozisyon verdik ama önde oynamanın bazı dezavantajaları var. Bir daha ki maçlarda bunu en aza indirip gol sayılarını daha çoğa çıkaracağız. Öz güven çok önemliydi onu kazandık” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}