HaberlerEskişehir HaberleriAK Parti Odunpazarı Kadın Kolları 4'üncü Olağan Kongresi yapıldı

AK Parti Odunpazarı Kadın Kolları 4'üncü Olağan Kongresi yapıldı - Eskişehir Haberleri

AK Parti Odunpazarı Kadın Kolları 4'üncü Olağan Kongresi'nde mevcut Başkan Esma Çakır Eserkaya yeniden başkan seçildi.

AK Parti Odunpazarı Kadın Kolları 4'üncü Olağan Kongresi yapıldı

Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü, ilçe başkanları ile partililer katıldı. Yoğun katılımın olduğu buluşmada kadın kollarının parti içindeki önemine vurgu yapıldı.
Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, 2019 seçimlerine vurgu yaparak, kadın kollarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Kongredeki coşkulu atmosferden dolayı gurur duyduğunu belirten Karacan, 'AK Partimizin Odunpazarı Kadın Kolları 4'üncü Olağan Kongremizin başta ülkemize, şehrimize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın size selamlarını getirdim. Bugün bu salonda yüreği umutla dolan, geleceğe umutla sarılanları selamlıyorum. Bu coşkulu kalabalıktan dolayı gurur duyuyorum. Bugün 5 Kasım. AK Parti Odunpazarı İlçe Kadın Kollarımız, çok önemli bir günde kongresini gerçekleştiriyor. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Danıştay tarafından 10 ay hapis aldığı için belediye başkanlığından düşürüldüğü günün yıl dönümü. Bu, milli iradenin yok sayıldığı en büyük olaydır. Ama Cumhurbaşkanımızın bu ülkeye hizmet etmesine hiç kimse engel olamadı ve o küllerinden doğdu' ifadelerini kullandı.

'2019'da sandığa yumruğumuzu vuracağız'
AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü ise parti içindeki birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti. 2019 yılı itibariyle Eskişehir'de yeni bir dönemin başlayacağına inandıklarını belirten Başkan Ünlü, şunları kaydetti:
'Tazelenme, yeniden yapılanma toplantıları olarak ana kademe kongrelerimizi, ilçe kongrelerimizi tamamladık. Kadın kollarımızın, dış ilçe kongrelerini tamamladık. Önümüzdeki hafta Tepebaşı İlçe Kongresi'ni de yaparak kadın kollarımızı tamamlamış olacağız. Gençlik kollarımızın merkezdeki iki ilçesini de tamamlayarak kongre sürecimizi bitirmiş olacağız. 2019 için birlik ve beraberlik içerisinde yeniden güçlenmiş bu kadroyla iki seçimde de tüm hedefimiz Eskişehir'de başarıyı elde etmek için olacaktır. Birlik ve beraberlik içinde ana kademeyle gençlik ve kadın kollarımız bir yumruk olarak, 2019'da önce Mart ayında sandığa yumruğu vuracağız, sonra da Kasım'da yumruğu vurarak Eskişehir'de yeni bir dönemi başlatacağız.'
Kongre sonucunda mevcut Başkan Esma Çakır Eserkaya yeniden seçildi.

AK Parti Odunpazarı Kadın Kolları 4’üncü Olağan Kongresi yapıldı

SIRADAKİ HABER
}