HaberlerKaraaslan: 'Geçmişi geleceğe taşıyoruz'

Karaaslan: 'Geçmişi geleceğe taşıyoruz'

Hasankeyf'te incelemelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 'İnsanlığın ortak değerleri olarak adlandırabileceğimiz 'Kültür Adası' projemizle geçmişi geleceğe taşıyoruz' diye konuştu.

Karaaslan: 'Geçmişi geleceğe taşıyoruz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun MilletvekiliÇiğdem Karaaslan, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür başkan yardımcıları, milletvekilleri ve ilgili kurum temsicilerinden oluşan bir heyetle, Batman Hasankeyf’de yapılan çalışmaları yerinde ziyaret ederek yöre halkıyla biraraya geldi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN HASSASİYETİNİ BİLİYORUZ

AK Parti Milletvekili Ataullah Hamidi, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kuşen ve AK Parti İl Başkanı Murat Güneştekin’in de eşliğinde gerçekleştirilen incelemeleri değerlendiren Karaaslan, "Cumhurbaşkanımızın özellikle Hasankeyf konusundaki hassasiyetlerini biliyoruz. Burada yaptığımız incelemeler ve değerlendirme toplantılarından çıkacak sonucun yürütülen çalışmalara katkı sunmasını umuyoruz" dedi.

GEÇMİŞİ GELECEĞE TAŞIYORUZ

Proje alanlarında gerçekleştirilen saha incelemelerinin ardından Hasankeyf Belediyesi'ni ziyaret ederek proje hakkında verilen brifinge katılan Karaaslan, "Orman ve Su İşleri Bakanlığımız ve TOKİ başta olmak üzere ilgili tüm kurumlar, yerel yönetimler ve ilgili paydaşların büyük emek vererek yürüttüğü projeyi yerinde görmek için kadim şehir Hasankeyf'teyiz. Bölgede yürütülen projeyi yalnızca yeni bir yaşam alanı oluşturmak için ele alamayız. Başta dünya çapında bir başarıya imza atılarak yeni yerine taşınan 650 yıllık Zeynel Bey Türbesi olmak üzere, insanlığın ortak değerleri olarak adlandırabileceğimiz 'Kültür Adası' projemizle kültürel birikimi merkeze alıyoruz" diye konuştu.

HALKIMIZIN FİKİRLERİ ÇOK ÖNEMLİ

Hasankeyf ziyareti öncesinde Ankara'da da gerekli temaslarda bulunarak yetkililer ile toplantılar yaptıklarını söyleyen Karaaslan, saha incelemeleri ve ilçe ziyaretlerinden sonra Hasankeyf sakinleriyle ile biraraya geldi. Yerel bilginin önemine dikkat çeken Karaaslan "Önümüzdeki süreçte başarıyla tamamlanması gereken bir proje var. Bu nedenle halkımızla biraraya gelerek taleplerini dinledik ve ihtiyaçlarını birinci ağızdan öğrenmiş olduk. Onların fikir ve talepleri bizim için çok önemli" ifadelerine yer verdi.

SIRADAKİ HABER
}