HaberlerSamsun haberSamsun'da o gence polis otosu mu çarptı?

Samsun'da o gence polis otosu mu çarptı? - Samsun haber

Samsun'da, uyuşturucu satıcısı olduğu iddia edilen ve motosikletiyle kaçarken kaza yapıp ölen gence, polis aracının çarptığı öne sürüldü.

Samsun'da o gence polis otosu mu çarptı?

Samsun'da bir süre önce uyuşturucu sattığı iddiasıyla polisin takip ettiği motosikletli gencin ölümle sonuçlanan kazasında ilginç iddalar ortaya atıldı.

Samsun'da geçen hafta, Canik İlçesi Yavuz Selim Mahallesi'nde polis ekiplerinin dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan Emrah Üşenmez, motosikletiyle kaza yaparak, hayatını kaybetmişti.

Üşenmez'in ailesinin iddiasına göre, ehliyeti ve kaskı olmadığı için polis ekiplerinden kaçtığı öne sürülen gence polis otosu çarptı.

UYUŞTURUCU ARADILAR

Kaza meydana geldiği sırada olay yerinde bulunan ve birebir görgü tanığı olduğunu iddia eden mahalle esnaflarından Ali Kanbay, "Emrah yerde ölü yatarken ambulans çağırıldı. Polise, 'Bu müdahaleye ne gerek vardı?' dedim. Bana Emrah'ın uyuşturucu sattığını söylediler. Çocuk sonuçta öldü ve bir şeyi gizlemeye gerek yok.Gerçek neyse o konuşulsun. Polisler onun ölüsünün üzerinde uyuşturucu aradılar" dedi.

CANIMIZ YANDI

Hayatını kaybeden Emrah Üşenmez'in ayağında elektronik kelepçe olduğunu ve sürekli takip edildiğini belirten abla Gül Yamanoğlu, "7/24 izleniyordu zaten benim kardeşim. Konunun takipçisi olacağım. 3 çocuğu yetim kaldı. Canımızı yaktılar. Elimizde güvenlik kamerası görüntüleri var ve konuyu yargıya taşıdık" diye konuştu.

SORUŞTURMA SÜRDÜRÜLÜYOR

Öte yandan olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü
ve kamera kayıtları ile görgü tanıklarının dinlenmesinden sonra idari ve adli işlemin başlatılacağı öğrenildi.

Tayfur KARASIRADAKİ HABER
}