HaberlerAnkara HaberleriDarüşşifa Koleji velileri ve öğretmenlerinden, Türk Kızılayı'na kan bağışı

Darüşşifa Koleji velileri ve öğretmenlerinden, Türk Kızılayı'na kan bağışı - Ankara Haberleri

Darüşşifa Eğitim Kurumları Anaokulu sosyal sorumluluk projesi kapsamında 'Kan Ver Kahraman Ol!' sloganıyla kan vermenin önemini çocuklara aşılayabilmek amacıyla kurum içerisine Türk Kızılayı iş birliği ile kan bağış standı kurdu.

Darüşşifa Koleji velileri ve öğretmenlerinden, Türk Kızılayı'na kan bağışı

Etkinlikle ilgili bilgi veren Anaokulu Müdürü Dilara Gizem Ceylan Kurulan stanttan bir hafta önce Kızılay Haftası ile ilgili resim, görsel çalışmalar, sunumlarla bilinç oluşturmaya çalıştıklarını belirterek kurulan stand ile de bu bilinç pekiştirdiklerini bildirdi. Ceylan, ' Tüm öğretmenler, idareciler ve velilerin katılım sağladığı bu alan anaokulundaki en minik öğrenciden lisedeki en büyük öğrenciye kadar dikkat çekici bir etkinlik oldu. Kurumun amacı Kızılay Haftası'nın sadece bilgi olarak paylaşılması değil gerçekleştirilen bu etkinlikle görsel hafızalarda da yer bulmasıydı' dedi.
Bu sosyal sorumluluk projesini başlatan Anaokulu Müdürü Dilara Gizem Ceylan , kan bağış oranları olabildiğince az ve bu bilinç küçük yaşta aşılanması gerektiğini belirterek, '. Biz de bu sebeple 1 hafta boyunca Kızılay Haftası'nın önemi ve kan bağışının ehemmiyetini anlatan çalışmalardan bir sergi açtık. Ardından da tüm kadromuzu ve velilerimizi bu standa kan vermeye davet ettik. Katılım yoğun oldu tüm kadromuza ve velilerimize teşekkür ederiz' dedi.
Tüm velileri kan bağışına davet eden Darüşşifa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karaaslan ise 'Kan bağışının önemini vurgulamak ve çocuklarımızı bilinçlendirmek için bugün yapacağımız kan bağışlarıyla binlerce insana hayat vermek istiyoruz. Çocukların bu bilinçle yetişmelerini sağlamak biz eğitim kurumlarının görevi. Amacımıza bu etkinlikle ulaştığımızı düşünüyorum' dedi.

Darüşşifa Koleji velileri ve öğretmenlerinden, Türk Kızılayı’na kan bağışı

SIRADAKİ HABER
}