Samsun Haber: Samsun'da 15 yılın ulaşım planı belirleniyor

Samsun Haber: Kent içi ulaşımında gelecek 15 yılı kapsayacak 'Samsun Ulaşım Ana Planı' için çalışma başlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi, halkın görüşlerine de başvuruyor.

Samsun'da 15 yılın ulaşım planı belirleniyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı tarafından 16 Ekim’de başlatılan ‘Samsun Ulaşım Ana Planı’ güncelleme anket çalışması devam ediyor. Çağın gereksinimlerine ve şehrin ihtiyaçlarına uygun olan teknolojiler ile ihtiyaç duyulan yeni ulaşım modellerini içeren güncelleme çalışması, 2032 yılına kadar ki kent içi ulaşımı şekillendirecek. Bu kapsamda halkın fikir ve görüşlerine başvuran Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede ev ev gezerek Samsunlularla yüz yüze görüşmeler gerçekleştiriyor. 

Cadde, kavşak ve anayollarda da trafik sayımları yapan daire başkanlığı, 3 haftada 4 bin 700 hanede 16 bin kişi ile anket yaptı. TÜİK örnekleme yöntemleriyle İlyasköy, Kazımkarabekir, Derebahçe, Yenidoğan Mahallelerinde başlayan anket çalışmaları, İlkadım, Canik ve Atakum ilçelerinde devam ederken, Vezirköprü, Havza, Ladik, Kavak, Asarcık, Alaçam, Yakakent ve Bafra’da ise tamamlandı. 290 noktada trafik sayım işlemi tamamlanırken, sayımlara devam ediliyor.

“Ulaşım planımız gelecek 15 yılı kapsayacak”

Diğer ilçe ve mahallelerde devam eden hane halkı anketi ve trafik sayımlarının 5 hafta içerisinde tamamlanacağını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, toplamda 8 hafta sürecek çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Hane halkı anketleri ve trafik sayım işlemlerini 110 kişi ile gerçekleştirmekte olduklarını belirten Başkan Yılmaz, “Samsun Ulaşım Ana Planı güncelleme çalışması maratonuna, 16 Ekim’de başlamıştık. Görevli kartı bulunan anketörlerimiz aracılığı ile 4 bin 700 hanede 16 bin vatandaşımız ile bir araya geldik. Halkımızın görüşlerine ve fikirlerine müracaat ediyoruz. Bu ulaşım planımız, gelecek 15 yılı kapsayacak. Eksikliklerimiz, yanlışımız var ise bunu en iyi ve net olarak gören halkımızdır. Ayrıca fikirlerine ve görüşlerine de ihtiyacımız var. Bu planı halkımızla yapmak, geleceğimizi onlarla birlikte şekillendirmek istiyoruz. Çalışmalarımız kapsamında bizi evlerinde misafir eden tüm ailelere teşekkür ediyorum. Anketimize destek veren ve verecek herkese de şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

Samsun HaberleriEN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

3 AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

4 Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

5 Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

6 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

7 Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

İmdada Avcı yetişti

8 İmdada Avcı yetişti

Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

9 Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

10 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da


SIRADAKİ HABER