HaberlerBalıkesir HaberleriAyvalıklı atletler Pamukkale'de finale yükseldi

Ayvalıklı atletler Pamukkale'de finale yükseldi - Balıkesir Haberleri

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Denizli'nin Pamukkale ilçesinde düzenlenen Ege Bölgesi Kros Yarışmaları tamamlandı.

Ayvalıklı atletler Pamukkale'de finale yükseldi

İlk etabı Isparta'da gerçekleşen yarışmaların yarı finallerinin yapıldığı Pamukkale'de Ayvalık'ı temsil eden Ayvalıkgücü Belediyespor Atletizm Takımı; Yıldız Kızlar kategorisinde ferdi koşularda 2.cilik, 5.cilik, 11 ve 23.lüklerin yanı sıra takım halinde birinci olarak direkt finallere yükseldi.
Kırmızı-beyazlı takım 4 Aralık tarihinde Kuşadası'nda yapılacak finaller öncesinde ele ettiği bu başarıyla spor otoritelerinden de tam not aldı. Başarılı atletler; elde ettikleri başarılarını kendilerine her türlü yardımları esirgemeyen Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'e armağan etti. Kros dalında alınan bu başarının Ayvalık'ın atletizm tarihindeki başarılara bir yenisini daha eklemek olduğunu belirten Atletlerin Milli Antrenörü Sabahattin Tatar, 'Sporcularımızdan 2.olan Ayşegül Bircan gözünü şimdiden milli takıma diktiğini göstermiş oldu. Özellikle yeni genç atletler ile yenilenen Ayvalık atletizm tüm kulüpleri ile geleceğe damgamızı vurmaya hazırız' dedi.

Ayvalıklı atletler Pamukkale’de finale yükseldi

SIRADAKİ HABER
}