Kayseri haber: Yabancı öğretmenlerden Milli Eğitim Müdürü Elmalı'ya ziyaret

Kayseri haber: Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus + Okul Eğitimi Programı Stratejik Ortaklık Projesi kapsamında 5 ülkeden gelen yabancı öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı' yı ziyaret etti.

Yabancı öğretmenlerden Milli Eğitim Müdürü Elmalı'ya ziyaret

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünde Erasmus + projesi kapsamında 'Teknoloji Eğitiminde Materyal Ürünleri Kullanma ve Geliştirme Projesinde ilimizi ziyaret eden İtalya, Romanya, Portekiz, Litvanya Macaristan ve Türkiye' den katılan öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı'yı makamında ziyaret etti.
Ziyarette konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı 'Beş ülkeden ilimize gelen eğitimcileri ağırlamaktan mutluluk duymaktayız. Bu projeler ile ülkeler arasında güçlü olduğumuz yönlerimizi karşılıklı paylaşarak bilgi alışverişi yapmaktayız. Günümüzde, bütün dünyada iletişim teknolojisinin ilerlemesine paralel olarak, eğitim bilimlerinde de yeni arayışlar içine girilmiştir. Öğrencilerin teknolojik araç gereçlere yönelik tutumlarını belirlemek amacıyla, çeşitli çalışmalar yapılarak, teknolojinin daha akılcı kullanılmasına ilişkin gerekli eğitim politika ve stratejilerin oluşturulmasına önem verilmektedir. Bütün bu sonuçlar, öğrencilerin teknolojik araç gereçlere yönelik tutumlarının ve fikirlerinin bilinmesi ve geliştirmesi gerektiğini göstermektedir. Bu nedenle Avrupa ülkeleri ile yaptığımız bu tür projeler oldukça önemlidir. Bundan sonrada bu tür projeler yapmaya devam edeceğiz.' dedi
Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ziyaretin anısına misafir öğretmenlere Kayseri' yi simgeleyen eserlerin bulunduğu plaket takdim etti.
Macaristan' ın Pech şehrinde bulunan Osmanlı döneminde yaptırılan Yakovalı Hasan Paşa Camisinin resmini çizen Macar öğretmen Anna Szaraz' ın hediyesi İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı tarafından takdirle karşılandı. Osman Elmalı Anna Szaraz' a bu hediyesinden dolayı özel olarak teşekkür etti.
Ziyaret günün anısına fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Yabancı öğretmenlerden Milli Eğitim Müdürü Elmalı’ya ziyaretEN ÇOK OKUNANLAR

5.0 büyüklüğündeki deprem Arıcılar'ı vurdu

1 5.0 büyüklüğündeki deprem Arıcılar'ı vurdu

İzmir'de işlenen cinayetin zanlıları Bodrum'da Özel harekat polislerince yakalan

2 İzmir'de işlenen cinayetin zanlıları Bodrum'da Özel harekat polislerince yakalan

Isparta'daki 'şehir magandası' kıskıvrak yakalandı

3 Isparta'daki 'şehir magandası' kıskıvrak yakalandı

Başkan Atabay'ın Öğretmenler Günü mesajı

4 Başkan Atabay'ın Öğretmenler Günü mesajı

Maltepe'de silahlı iş yeri baskını; 1 yaralı

5 Maltepe'de silahlı iş yeri baskını; 1 yaralı

Şenol Güneş'ten Qarabağ Kulübü'ne ziyaret

6 Şenol Güneş'ten Qarabağ Kulübü'ne ziyaret


SIRADAKİ HABER