Trabzon Haber: Eren Bülbül'ün katili 14 günlük sorgunun ardından tutuklandı

Trabzon Haber: Trabzon'da Eren Bülbül'ü şehit ettikten sonra Giresun yaylasında yakalanan 'Aram' kod adlı PKK'lı terörist, 14 gün süren sorgunun ardından tutuklandı.

Eren Bülbül'ün katili 14 günlük sorgunun ardından tutuklandı

Giresun'un Dereli ilçesi Kulakkaya yaylası kırsalında 24 Ekim günü yakalandığı açıklanan PKK'lı terörist 'Aram' kod adlı Mustafa Tolucan 14 gün süren sorgusunun ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

14 GÜNLÜK SORGU SONRASI TUTUKLANDI

Dereli ilçesine bağlı Kulakkaya yaylası kırsalında 24 Ekim günü aç kalınca yerleşim yerine kadar inen Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) üyesi Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Mustafa Tolucan'ın Giresun İl Jandarma Komutanlığındaki sorgusu 14 günün sonunda tamamlandı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilen Tolucan savcılık sorgusunun ardından Dereli ilçesinde çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

PKK'YA YARDIM EDEN EVLİ ÇİFT DE TUTUKLANMIŞTI

Öte yandan, Bölücü terör örgütü üyesi Tolucan'ın ifadeleri doğrultusunda Yağlıdere ilçesi Yeşilpınar köyünde karı-koca çift PKK'ya yardım ve yataklık iddiasıyla çıkartıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

EREN BÜLBÜL'ÜN KATİLİ TERÖRİST 24 EKİM'DE YAKALANMIŞTI

PKK'ın Karadeniz'de kış yapılanmasına karşı Giresun'da yürütülen operasyonda, Dereli ilçesine bağlı Kulakkaya Yaylası kırsalında, Trabzon'un Maçka ilçesinde Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ve 15 Yaşındaki Eren Bülbül'ü şehit eden saldırıya katılan "Aram" kod adlı PKK'lı terörist Mustafa Tolucan yakalanmıştı.

HER ŞEYİ İTİRAF ETMİŞTİ: 3 AYDIR NEFES ALAMIYORDUK

Giresun'da yakalanan Aram kod adlı PKK'lı terörist Mustafa Tolucan, ifadesinde, 3 aydır bölgede yoğunlaştırılan operasyonlar nedeniyle zor duruma kaldıklarını anlatmıştı. Terörist, "Biz üç aydır bölgede nefes alamıyorduk. Baktığımız hareket ettiğimiz her yerde zırhlılar ve askerler vardı. Bölgede sıkışmış durumdaydık ve bu nedenle yiyecek bulmakta zorlanıyorduk. Bende yiyecek bulmak için silahımı arkadaşlara bırakarak köye inmeye karar verdim. Gruptaki arkadaşlar da bana Git ama yakalanırsan yerimizi söyleme diyerek uyardı. Böylece yaylaya indim." demişti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da doktora saldırı

1 Samsun'da doktora saldırı

Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

2 Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

3 Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

Giresun'da 4 ev, 1 odunluk kül oldu

4 Giresun'da 4 ev, 1 odunluk kül oldu

Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

5 Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

O 'maganda' bu kez 13 mermi kovanı ile yakalandı

6 O 'maganda' bu kez 13 mermi kovanı ile yakalandı

Vali Gölyaka ilçesinde incelemelerde bulundu

7 Vali Gölyaka ilçesinde incelemelerde bulundu

Demirci'de öğrencilerden öğretmenlerine farklı kutlama

8 Demirci'de öğrencilerden öğretmenlerine farklı kutlama

Mahalle arasında zincirleme kaza

9 Mahalle arasında zincirleme kaza

Davetsiz misafir işyeri sahibini şaşkına çevirdi

10 Davetsiz misafir işyeri sahibini şaşkına çevirdi


SIRADAKİ HABER