HaberlerTokat HaberleriVali Toraman: 'Gönüllü köy korucuları alacağız'

Vali Toraman: 'Gönüllü köy korucuları alacağız' - Tokat Haberleri

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde Kasım ayı halk toplantısı Tokat Valisi Ömer Toraman başkanlığında gerçekleşti.

Vali Toraman: 'Gönüllü köy korucuları alacağız'

Reşadiye Halk Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıda Vali Dr. Ömer Toraman, Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç ve Kaymakam Selami Kapankaya köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Muhtarlık müessesesinin kamu ile vatandaş arasında köprü vazifesi görmesi bakımından çok önemli bir yere sahip olduğuna vurgu Vali Toraman,'Elbette muhtarlarımızın tek vazifesi köye gelecek hizmetlerle ilgilenmek değildir. Sizler, aynı zamanda köyün emniyetinden ve düzeninden de sorumlusunuz' dedi.
Köylerde yaşanabilecek birtakım olumsuzluklara da değinen Vali Toraman,'Düğünlerde silah ve havai fişek atılması ve anız yakılması gibi birtakım olumsuzlukların önlenmesi konularında da sizlere önemli görevler düşüyor. Devletin vatandaşa en yakın temsilcileri olarak, kamu kurum ve kuruluşları ile olan irtibatınızı her zaman iyi tutun' diye konuştu.
Köy muhtarlarına gönüllü köy koruyucusu olmak isteyen vatandaşların kaymakamlığa başvuru yapmalarını isteyen Vali Toraman, köylerde güvenlik güçlerine destek olma ve yol gösterme amacıyla köy koruyucusuna ihtiyaç olduğunu söyledi.
Yayla evlerinde yaşam malzemesi bırakılmaması hususunda vatandaşların uyarılmasını da isteyen Vali Toraman,'Bununla ilgili olarak Türkiye genelinde bir duyuru yayınlandı, biz de yayınladık bu duyuruyu. Bu hususa dikkat ederek, vatandaşlarımızı bilinçlendirelim. Kış dolayısıyla terk edilen yayla evlerinde, hiçbir yaşam malzemesi bırakmayalım' şeklinde konuştu.

Vali Toraman: "Gönüllü köy korucuları alacağız"

SIRADAKİ HABER
}