HaberlerSamsun HaberleriSamsun'a nefes aldıracak dev proje

Samsun'a nefes aldıracak dev proje - Samsun Haberleri

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Mert Irmağı kenarında başlatacakları proje ile yeni bir yaşam parkuru oluşturacaklarını ifade etti.

Samsun'a nefes aldıracak dev proje

İlkadım Belediye BaşkanıErdoğan Tok,Mert Irmağı kenarında bulunan 20 dönümlük alanda içerisinde yeni bir alan oluşturacaklarını ifade etti. Tok, 2 kilometrelik bisiklet ve yürüyüş yolu, 11 bin metrekarelik mesire alanı, basketbol-voleybol sahası, oyun-eğlence alanı, kafe ve dinlenme alanları ile çevre düzenleme çalışmaları ile muhteşem bir yaşam alanı yapacaklarını söyledi.

KISA ZAMANDA BAŞLANACAK

Başkan Tok, Mert Irmağı kenarında yapılmasını planlanan yaşam parkuru alanında incelemelerde bulundu. Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’nün ırmak kenarında yaptığı ıslah çalışmalarını takip eden Başkan Tok, şehre ve insana nefes aldıracak dev projeye önümüzdeki günlerde başlanacağının müjdesini verdi.

PROJENİN DETAYLARINI ANLATTI

Projenin detayları hakkında bilgiler veren Başkan Tok, "20 dönümlük alanda 2 bin 87 metre koşu ve bisiklet yolu, 11 bin metrekarelik piknik ve eğlence alanı, 608 metrekarelik basketbol ve voleybol sahası, 947 metrekarelik oyun ve eğlence alanı, kamelya ve piknik alanlarında oluşacak yaşam alanında vatandaşlarımızın ailece gelip pikniklerini yapabileceği, bisikletlerini sürebileceği, sağlıklı nesillerin yetişmesinin alt yapısını oluşturuyoruz. Mert Irmağı kenarında bulunan yürüyüş yolunu yeniden düzenleyerek içinde engellilerimizin engelsiz bir şekilde kullanabileceği bir kafe, dinlenme alanları, özel bisiklet yolu ve yeşil alanların olacağı mükemmel bir yürüyüş yolu haline getiriyoruz. İlkadım Belediyesi olarak bu tür mekanlara ihtiyacımız vardı. Bizler de geliştirdiğimiz proje ile bu güzel gelişmeyi halkımıza sunuyoruz" diye konuştu.

Samsun Haberleri

 

SIRADAKİ HABER
}