HaberlerSamsun Haberleriİlkadım'dan yaşam parkuru müjdesi

İlkadım'dan yaşam parkuru müjdesi - Samsun Haberleri

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Mert Irmağı kenarında bulunan 20 dönümlük alanda içerisinde muhteşem bir yaşam alanı yapacaklarını söyledi.

İlkadım'dan yaşam parkuru müjdesi

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, ilçe sınırları içerisinde bulunan Mert Irmağı kenarında yapılmasını planlanan yaşam parkuru alanında incelemelerde bulundu. Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünün ırmak kenarında yaptığı ıslah çalışmalarını takip eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 20 dönümlük alanda 2 km'lik bisiklet ve yürüyüş yolu, 11 bin metrekarelik mesire alanı, basketbol ve voleybol sahası, oyun ve eğlence alanı, kafe ve dinlenme alanları ve peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları yapacaklarını açıkladı.
Projenin detayları hakkında bilgiler veren Başkan Tok, '20 dönümlük alanda 2087 metre koşu ve bisiklet yolu, 11 bin metrekarelik piknik ve eğlence alanı, 608 metrekarelik basketbol ve voleybol sahası, 947 metrekarelik oyun ve eğlence alanı, kamelya ve piknik alanlarında oluşacak yaşam alanında vatandaşlarımızın ailece gelip pikniklerini yapabileceği, bisikletlerini sürebileceği, sağlıklı nesillerin yetişmesinin alt yapısını oluşturuyoruz. Mert Irmağı kenarında bulunan yürüyüş yolunu yeniden düzenleyerek içinde engellilerimizin engelsiz bir şekilde kullanabileceği bir kafe, dinlenme alanları, özel bisiklet yolu ve yeşil alanların olacağı mükemmel bir yürüyüş yolu haline getiriyoruz. İlkadım Belediyesi olarak bu tür mekanlara ihtiyacımız vardı, bizler de geliştirdiğimiz proje ile halkımıza sunuyoruz' diye konuştu.

İlkadım’dan yaşam parkuru müjdesi

SIRADAKİ HABER
}