Samsun haber: İlkadım'dan yaşam parkuru müjdesi

Samsun haber: İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Mert Irmağı kenarında bulunan 20 dönümlük alanda içerisinde muhteşem bir yaşam alanı yapacaklarını söyledi.

İlkadım'dan yaşam parkuru müjdesi

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, ilçe sınırları içerisinde bulunan Mert Irmağı kenarında yapılmasını planlanan yaşam parkuru alanında incelemelerde bulundu. Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünün ırmak kenarında yaptığı ıslah çalışmalarını takip eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 20 dönümlük alanda 2 km'lik bisiklet ve yürüyüş yolu, 11 bin metrekarelik mesire alanı, basketbol ve voleybol sahası, oyun ve eğlence alanı, kafe ve dinlenme alanları ve peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları yapacaklarını açıkladı.
Projenin detayları hakkında bilgiler veren Başkan Tok, '20 dönümlük alanda 2087 metre koşu ve bisiklet yolu, 11 bin metrekarelik piknik ve eğlence alanı, 608 metrekarelik basketbol ve voleybol sahası, 947 metrekarelik oyun ve eğlence alanı, kamelya ve piknik alanlarında oluşacak yaşam alanında vatandaşlarımızın ailece gelip pikniklerini yapabileceği, bisikletlerini sürebileceği, sağlıklı nesillerin yetişmesinin alt yapısını oluşturuyoruz. Mert Irmağı kenarında bulunan yürüyüş yolunu yeniden düzenleyerek içinde engellilerimizin engelsiz bir şekilde kullanabileceği bir kafe, dinlenme alanları, özel bisiklet yolu ve yeşil alanların olacağı mükemmel bir yürüyüş yolu haline getiriyoruz. İlkadım Belediyesi olarak bu tür mekanlara ihtiyacımız vardı, bizler de geliştirdiğimiz proje ile halkımıza sunuyoruz' diye konuştu.

İlkadım’dan yaşam parkuru müjdesiEN ÇOK OKUNANLAR

TFF'den Beşiktaş'a tebrik

1 TFF'den Beşiktaş'a tebrik

Sultangazi'de baz istasyonunda yangın

2 Sultangazi'de baz istasyonunda yangın

Psikolojik destek gören şahıs kendi evini yakıp kaçtı

3 Psikolojik destek gören şahıs kendi evini yakıp kaçtı

Motor tutkusu sonu oldu

4 Motor tutkusu sonu oldu

 Sadece ROK mu suçlu?..

5 Sadece ROK mu suçlu?..

Kahramanmaraş'ta kaçak sigara operasyonu

6 Kahramanmaraş'ta kaçak sigara operasyonu

Bakırköy'de balık restoranında yangın

7 Bakırköy'de balık restoranında yangın

Gazi Mahallesinde kaldırımda yürüyen kişi silahlı saldırıya uğradı

8 Gazi Mahallesinde kaldırımda yürüyen kişi silahlı saldırıya uğradı

İzmir'de silahlı çatışma: 1 ölü, 2 ağır yaralı

9 İzmir'de silahlı çatışma: 1 ölü, 2 ağır yaralı

Yıldız öğretmenler belgelerini aldı

10 Yıldız öğretmenler belgelerini aldı


SIRADAKİ HABER