HaberlerUcuz et 10 bin tona çıkabilir

Ucuz et 10 bin tona çıkabilir

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, ucuz etle ilgili eleştirilere cevap verip, 'Bizim amacımız birileriyle rekabet, diğer marketleri, kasapları rahatsız etmek değil.' dedi

Ucuz et 10 bin tona çıkabilir

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Çözüm Koleji'nin hayata geçirdiği Yeşil Terapi Programı kapsamında düzenlenen konferansa ve dikim etkinliğine katıldı.

6 BİN TONA ÇIKARILDI

Konferansın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Fakıbaba, Et ve Süt Kurumu'nca (ESK) temin edilerek marketlerde satılacak kıyma ve kuşbaşı için daha önce toplamda aylık 2 bin tonluk miktar belirlediklerini ancak bunu daha sonra 6 bin tona çıkardıklarını söyledi.

10 BİN TON OLABİLİR

Fakıbaba, marketlerde söz konusu etlerin bulunamamasına ilişkin eleştirilere ilişkin de Halk Ekmek örneğini vererek, şöyle devam etti: "Halk Ekmeğe gittiğinizde de her saat ekmek bulamıyorsunuz. Ben Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanıyım. Bizim amacımız et satmak falan değil. Bu uygulamayı piyasa oturuncaya kadar devam ettireceğiz. Üretici, 'Bu fiyatlar stabil oldu, önümü görebiliyorum ve ben bu üretimimden para kazanıyorum' deyinceye kadar sürecek. Bizim amacımız birileriyle rekabet, diğer marketleri, kasapları rahatsız etmek değil. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın daha ucuz et ihtiyaçlarını karşılayabilmek. Gerekirse ben bunu 10 bin tona da çıkarabilirim. Belli bir noktada da bunu düzeltmek ve azaltmak gerektiğine inanıyorum."

SIRADAKİ HABER
}