HaberlerSamsun Haberleri'Yeni müfredat'a suç duyurusu

'Yeni müfredat'a suç duyurusu - Samsun Haberleri

Bilimsel ve Laik Eğitim Hareketi üyeleri, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına giderek, yeni müfredat programı ile ilgili olarak suç duyurusunda bulundu

'Yeni müfredat'a suç duyurusu

Bilimsel ve Laik Eğitim Hareketi içerisinde yer alan 17 kişi, Talim ve Terbiye Kurulu Üyeleri ile diğer kamu görevlileri hakkında, "görevi kötüye kullanma, eğitim-öğretim hakkının engellenmesi" suçlamalarıyla Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundu.

'ANAYASAYA AYKIRI' SUÇLAMASI

Başsavcılığa sunulan dilekçede; 2017-2018 yılı için hazırlanan müfredat programında yapılan değişikliklerin, Anayasa ve yasalara aykırılık olduğu savunularak suç işlendiği, eğitim-öğretim hakkının engellendiği öne sürüldü. Konuyla ilgili dilekçe sunan kişiler adına açıklamada bulunan Hüseyin Aksoy, "Müfredatı hazırlayanlar, kindar ve dindar nesil yetiştirmek amacıyla ülkenin eğitim sistemini, üzerinde yaptıkları değişikliklerle yap-boza döndürülmüş durumdadır. Gençler, çocuklar ne yapacağını bilmez durumda iken, velilerin kaygısı ise her geçen gün artmaktadır. Biz eğitim meselesinin memleket meselesi olduğuna inanıyoruz. Eğitimin bilimsel çerçevede ve laik olması gerekteğine inanıyoruz. Bilimsel ve Laik Eğitim Hareketi olarak da bu yönde çalışacağız" diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}