HaberlerBilecik HaberleriBilecik'te bir okuldaki sınıflara 15 Temmuz şehitlerinin isimleri verildi

Bilecik'te bir okuldaki sınıflara 15 Temmuz şehitlerinin isimleri verildi - Bilecik Haberleri

Bilecik'te bir okuldaki 13 sınıf ve bir kantine 15 Temmuz şehitlerinin isimleri verildi.

Bilecik'te bir okuldaki sınıflara 15 Temmuz şehitlerinin isimleri verildi

Bilecik merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından gerçekleştirilen '15 Temmuz Şehitlerine Vefa' projesi kapsamında okul bünyesindeki bütün dersliklere ve kantine 15 Temmuz şehitlerinin adı verildi. Konu hakkında İHA muhabirine açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 15 Temmuz Şehitlerine Vefa projesi kapsamında güzel bir çalışmaya imza attıklarını belirterek, 'Burada okul müdürümüz öğretmen kadrosuyla öğrencileriyle beraber güzel bir projeye imza attılar. Bildiğiniz gibi 15 Temmuz akşamı kalkışmayla karşı karşıya kaldık. 251 tane şehidimiz vardı. Gençlerimizin bunun unutmaması amacıyla başlattığı projeyle birlikte 13 tane şehidimizin isimlerini dersliklere, kantine isimlerini verdiler. Sınıflardaki öğrencilerimiz de bu anlamda hangi şehidimizin ismi onların sınıfına verilmişse onunla ilgili daha detaylı bilgilere sahip olacaklardır. İstedik ki 15 Temmuzu unutmasınlar. Tek bir Türkiye var, o yüzden ona sahip çıksınlar arzu ediyoruz' dedi.

'Sınıflara isimleri verilen en genç şehidimiz 17 yaşında Abdullah Tayyip Olçok'
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş sınıflara isimleri verilen şehitlerin 17 ve 49 yaş aralığında olduğunu ifade ederek, 'Sınıflara isimleri verilen en genç şehidimiz 17 yaşında Abdullah Tayyip Olçok. O kara gecede 80 milyon için kendi canlarından vazgeçtiler. Bize ve eğitim camiasındaki arkadaşlarımıza yeni nesillerimize düşen bunu bu vefanın farkında olarak bunu da hiçbir zaman unutmayarak Ülkemizi payidar kılabilmek için var gücümüzle çalışmaktır' dedi.

'Başka bir okulumuzda da astronomi ile ilgili terimlerin adlarını dersliklere verdik'
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu tür projelerin devam edeceğini belirterek, 'Bilecik'te diğer okullarımızda da bu hayata geçirilebilir. Projeleri biz ortaya koyarken istiyoruz ki öğretmenlerimiz öğrencilerimiz sahadan gelsinler. Mesela başka bir okumuzda da uzay ile astronomi ile ilgili terimlerin isimleri sınıflarımıza verildi. Her okulumuzda bu anlamda farklı çalışmalarımız var. 15 Temmuz ile alakalı zaten okullarımızda unutulmaması adına gerekli çalışmalar yürütülüyor. Dolayısıyla böyle bir projeyi hayata geçirdikleri için okul müdürümüze ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum' dedi.

'Maksadımız o kutlu şehitlerin isimlerini gelecek nesillere taşımaktır'
Proje ile ilgili açıklamada bulunan Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Arzu Kesici, 15 Temmuz gecesinin aziz milletler için bir milat olduğunu ve o gecede mukaddes şehadet mertebesine yükselen şehitlerin adını yaşatmak istediklerini belirtti. Kesici, 'Maksadımız o kutlu şehitlerin isimlerini gelecek nesillere taşımaktır. Bu vesile ile Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı İsmail Tetik başta olmak üzere projede emeği geçen Egemen Temür, Elif Emel Kaba, Betül Seven Arıkan, Nurcan Şen, Nihat Demir ve desteğini esirgemeyen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum'' dedi.
'15 Temmuz Şehitlerine Vefa' projesi kapsamında şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir (42), şehit Komiser Yardımcısı Kübra Doğanay (23), şehit esnaf Halil Kantarcı (37), şehit Özel Harekat Polisi Demet Sezen (32), şehit polis Zeynep Sağır (39), şehit akademisyen İlhan Varank (46), Türksat tesis sorumlusu şehit Ahmet Özsoy (49), şehit öğrenci Burak Cantürk (20), şehit öğrenci Abdullah Tayyip Olçok (17), şehit öğrenci Fatih Satır (27), şehit reklamcı Erol Olçok (54), şehit Emniyet Müdürü Zafer Koyuncu'nun (45) isimleri dersliklere verildi.

Bilecik’te bir okuldaki sınıflara 15 Temmuz şehitlerinin isimleri verildi

SIRADAKİ HABER
}