HaberlerSamsun HaberleriDP Genel Başkan Yardımcı Erdem Demirdağ: 'Yatırım halka ulaşmıyor'

DP Genel Başkan Yardımcı Erdem Demirdağ: 'Yatırım halka ulaşmıyor' - Samsun Haberleri

DP Genel Başkan Yardımcı Erdem Demirdağ, Samsun'a seçim dönemlerinde büyük iddialarla ekonomik projeler getirildiğini söyleyerek, 'Ama bu yatırımların vatandaşın refahına ne kadar katkıda bulunduğu hep tartışmalı' dedi.

DP Genel Başkan Yardımcı Erdem Demirdağ: 'Yatırım halka ulaşmıyor'

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcı Erdem Demirdağ, yatırımlarda önceliğin vatandaşın refahı olması gerektiğini ifade ederek, "Her seçim döneminde palavrayla proje açıklıyorlar. Göz göre göre bunları anlatmak ayıptır" dedi.

ESNAFLAR DÜKKAN KAPATIYOR

Demirdağ, Samsun gündeminin geçmişten bu yana süslü laflar ve büyük iddialarla oyalandığını savunarak, "Ama bunların ne kadarının vatandaşın cebine gelir olarak girdiği veya refah düzeylerine katkıda bulunduğu hep tartışmalı oldu. Kimsenin sokaktaki vatandaşın huzurundan bahsettiğine tanık olmadım. Ben de sokakta yürüyorum. İnsanlar sürekli borçtan, yokluktan, darlıktan, hacizden konuşuyor. Esnaf sürekli kepenk kapatıyor. Hangi sokağa girerseniz, dükkanlar ya kiralık ya da satılık. Buralardaki esnaflar ve aileleri nereye gitti? Yapıldığı söylenen yatırımlar bu insanları nereden nereye getirdi? Zamanında 15 bin kişinin çalışacağı söylenen tershanede bugün 150 kişi çalışıyor mu? Her seçim döneminde palavrayla proje açıklıyorlar. Vatandaşa göz göre göre bunları anlatmak ayıptır. Bunlardan bahsetmesinler artık. İki seçim dönemi arasında vatandaşın cebine ne katkısı olmuş bunlardan bahsetmeleri lazım" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU





SIRADAKİ HABER
}